Home Dobré rady Poradíme vám, ako sa dá využiť kriedová farba

Poradíme vám, ako sa dá využiť kriedová farba

by spravca_2020.sk
Poradíme vám, ako sa dá využiť kriedová farba

Kriedová farba na drevo a nábytok sa stala obľúbenou voľbou pre milovníkov DIY projektov. Je rýchloschnúca, má sýty nádych a jej matný povrch dodáva projektom vintage dotyk. Nezabudnite na ochranný lak, aby vaše diela zostali krásne a odolné. Prejavte svoju kreativitu a nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi pre využitie kriedovej farby!

Renovácie starých kúskov nábytku

Keďže je kriedová farba určená predovšetkým na drevené povrchy, najčastejšie sa využíva pri renovácii starého nábytku. Dať starému nábytku nový nádych má veľa výhod od šetrenia peňazí až po fakt, že renováciou získate nábytok s osobitným dizajnom.

Farba na renováciu nábytku oživí všetok nábytok a rozžiari domácnosť. Naneste vrstvu farby na drevené stoličky, stoly alebo skrinky a sledujte, ako sa staré kúsky transformujú do štýlových a moderných kúskov nábytku.

Vintage efekt rámov zrkadiel alebo obrazov

Ak máte staré zrkadlo, vytvorte mu vintage vzhľad pomocou kriedovej farby. Naneste tenkú vrstvu farby na jeho rám, potom jemne obrúste povrch pre efekt a prípadne použite ešte jednu vrstvu na dosiahnutie maximálnej sýtosti. Zrkadlo tak získa autentický a šarmantný vzhľad. Podobným spôsobom sa dajú zmeniť aj rámy veľkých obrazov. Vďaka kriedovej farbe na nábytok sa samotný rám stane umeleckým dielom. Našim tipom je natrieť každú stranu rámu iným farebným odtieňom pre dosiahnutie moderného art štýlu.

Zdobenie menších dekoračných predmetov

Čokoľvek drevené dokážete vďaka kriedovej farbe ozdobiť alebo drevu dodať nový vzhľad. Skúste napríklad natrieť staré drevené boxy a šperkovnice nádhernou sivou kriedovou farbou. Získajte jedinečné a personalizované úložné priestory. Môžete vytvoriť harmonický vzhľad alebo experimentovať s rôznymi farbami pre vytvorenie dúhového efektu.

Kombinujte kriedovú farbu s rôznymi šablónami na vytvorenie dekoratívnych prvkov na stenách, nábytku alebo dokonca na podlahách. Váš interiér zrazu získa jedinečný a umelecký charakter.

Drevené obloženie stien a rámy dverí

Rámy dverí sú mechanicky veľmi namáhané a rýchlo stratia farbu, ošúchajú sa. Na rámy dverí je kriedová farba na drevo ideálna. Je veľmi odolná a stabilná, takže na rámoch vydrží naozaj dlho. Aby ste dosiahli čo najväčšiu odolnosť a stálosť farby, musíte použiť  impregnačný prípravok, ktorý ju zafixuje. Takto ošetrené povrchy môžete umývať vlhkou handričkou.

Kriedové farby na drevo odporúčame vyskúšať aj ako prostriedok na zmenu farby dreveného obloženia stien alebo ich oživenie. Vytvoríte tým elegantný a moderný vzhľad, pričom zachováte matný povrch, ktorý pridá punc luxusu do každej miestnosti.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

You may also like