Home Cestovanie 3 tipy, ako ušetriť miesto v aute

3 tipy, ako ušetriť miesto v aute

by spravca_2020.sk
3 tipy, ako ušetriť miesto v aute

Cestovanie autom na dovolenku je výborným spôsobom, ako preskúmať nové miesta a zažiť motoristické dobrodružstvo. Ak sa chystáte na dlhšiu dovolenku, budete potrebovať aj viac vecí. Auto sa rýchlo zaplní a vo vnútri zostáva menej miesta na komfortné cestovanie. Existujú však pomôcky, ktoré miesto ušetria. Prinášame vám 3 tipy, ako ušetriť v aute miesto.

1. Strešný box

Strešný box je skvelá voľba pre tých, ktorí potrebujú previezť objemnú batožinu ako sú stany, spacie vaky, lyže alebo snowboardy. Umožňuje vám uložiť batožinu na strechu auta, čím uvoľníte miesto v kufri a tiež v interiéri pre pasažierov a komfortné cestovanie. Medzi najviac kvalitné patria strešné boxy Northline.

Výhody strešných boxov

  • Zvýšená kapacita pre batožinu: Strešné boxy vytvárajú extra priestor na uloženie batožiny, čím sa znižuje preplnenie interiéru auta a kufra.
  • Všestranné využitie: Strešné boxy využijete aj mimo ciest na dovolenky. Môžete v nich prevážať nákupy, náradie alebo športové pomôcky.

Na čo dávať pozor: overte si index nosnosti pneumatík. Preťažené vozidlo môže zničiť dokonca kvalitné pneumatiky kormoran a zvýšiť spotrebu vozidla. Zimné a letné pneumatiky pod ťarchou trpia, sú náchylné na prasknutie, tvorbu trhlín a rýchlejšie sa opotrebujú.

2. Vákuové vrecia

Vákuové vrecia sú skvelým riešením pre zmenšenie objemu oblečenia a textilu. Fungujú tak, že z vrecia vysajete vzduch, čím sa oblečenie stlačí a zaberie menej miesta.

Výhody vákuových vriec

  • Kompaktnosť: Vákuové vrecia dokážu zmenšiť objem oblečenia až o 75%, čím ušetríte značné miesto v batožine.
  • Ochrana oblečenia: Vákuové vrecia chránia vaše oblečenie pred prachom, vlhkosťou a pachom.

Bonus navyše: vákuové vrecia sa dajú použiť aj na odkladanie sezónneho oblečenia. Vďaka vreciam zorganizujete šatník a rýchlo nájdete, čo hľadáte. Vrecia sú použiteľné pre všetky druhy oblečenia a textilu.

3. Organizéry do interiéru vozidla

Organizéry do interiéru auta vám pomôžu udržať poriadok a prehľad v drobnejších veciach ako sú nabíjačky, mapy, okuliare, občerstvenie a hračky pre deti. V tomto prípade nejde o šetrenie miesta, ale o prehľadnosť uložených vecí a čistotu vo vozidle.

Výhody organizérov do interiéru vozidla

  • Poriadok: Organizéry zabraňujú tomu, aby sa vám drobné veci povaľovali po aute a stratili sa.
  • Ochrana: Organizéry chránia krehké veci pred rozbitím a poškodením.

Bonusy organizérov: vďaka organizérom budete mať veci vždy po ruke a ľahko ich nájdete. Organizéry sú dostupné v rôznych veľkostiach a tvaroch, takže si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

You may also like