Home svet v roku 2020 Túra s deťmi – turistické ciele, ktoré deti nadchnú

Túra s deťmi – turistické ciele, ktoré deti nadchnú

by spravca_2020.sk
Kam s deťmi na výlet. Turistika s deťmi. Turistické ciele pre deti. Nenáročná turistika a turistická obuv.

Navnadiť deti k tomu, aby športovali, je občas zložité. Ešte viac zložité je nadchnúť ich pre túry v horách. Každý cesta má však svoj cieľ, a ak tento cieľ vyberiete správne, deti sa budú na túru tešiť a užijú si ju rovnako ako vy. Na Slovensku máme mnoho krásnych miest, ktoré sú vhodné na pohodové túry s deťmi a zároveň ponúkajú zaujímavé ciele. Očaria aj najmenších turistov.

Jánošíkove diery, Malá Fatra

Jánošíkove diery sú jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Malej Fatre. Systém tiesňav a kaňonov, ktorý sa nachádza v oblasti Terchovej, ponúka návštevníkom úchvatné pohľady na vodopády, skalné útvary a drevené lávky. Trasa je dobre označená a prispôsobená aj pre deti. Najkrajšia časť túry vedie cez Dolné diery, ktoré sú menej náročné a zvládnu ich aj menšie deti. Samozrejme, že budú potrebovať turistické topánky, aby sa nepošmykli.

Chodník korunami stromov, Bachledova dolina

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je výnimočným zážitkom pre celú rodinu. Tento drevený chodník, ktorý sa týči nad lesom vo výške až 24 metrov, ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu a Vysoké Tatry. Pre deti je výstup mimoriadne zaujímavý zážitok. Veď kedy inokedy budú mať možnosť vidieť koruny stromov popod nohami? Na konci chodníka sa nachádza 32-metrová vyhliadková veža s toboganom. Výstup nie je ťažký, no napriek tomu sa vám zíde kvalitná turistická obuv.

Štrbské pleso, Vysoké Tatry

Štrbské pleso je ideálnym miestom pre rodinnú túru. Nachádza sa vo Vysokých Tatrách a ponúka krásne prechádzky okolo jazera, ktoré sú nenáročné a vhodné aj pre najmenšie deti. Cesta okolo Štrbského plesa je spevnená a vhodná aj pre kočíky alebo cyklovozíky. Okrem prechádzky môžete využiť možnosť požičania člnkov a plaviť sa po hladine jazera, čo je skvelý zážitok pre deti.

Dobšinská ľadová jaskyňa, Slovenský raj

Vlhké prostredie ľadovej jaskyne si vyžaduje vhodnú, protišmykovú obuv. V tomto prípade je pánska, detská či dámska turistická obuv nevyhnutná. Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete a je jedinečným miestom na návštevu s deťmi. Prístup k jaskyni je jednoduchý a krátky, trvá približne 25 minút pohodlnou chôdzou. Prehliadka jaskyne je fascinujúcim zážitkom, kde deti môžu vidieť nádherné ľadové útvary a dozvedieť sa viac o geológii a histórii jaskyne.

Bojnický zámok a ZOO, Bojnice

Bojnický zámok je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších zámkov na Slovensku. Nachádza sa v meste Bojnice a jeho rozprávkový vzhľad očarí nielen deti, ale aj dospelých. Okrem prehliadky zámku môžete navštíviť aj neďalekú zoologickú záhradu, ktorá je najstaršou a najväčšou na Slovensku.

 

You may also like