Home Technika a internet Smart produkty pre uľahčenie vášho života

Smart produkty pre uľahčenie vášho života

by spravca_2020.sk
Smart produkty pre uľahčenie vášho života

Smart produkty sa čoraz viac dostávajú do našej pozornosti. Je to najmä kvôli tomu, že majú pre naše bežné fungovanie množstvo benefitov a tak sa ich užívanie naozaj vyplatí. Tieto účelné produkty sa dajú využiť počas bežných dní a pritom vám prinesú úsporu času, prípadne vám uľahčia vaše každodenné aktivity. Ktoré smart produkty sa naozaj vyplatí kúpiť a ako môžu uľahčiť váš bežný život?

Smart hodinky

Medzi neoceniteľné doplnky určite patria inteligentné hodinky. Smart hodinky majú množstvo funkcií, môžete ich využiť na telefonovanie, prehrávanie hudby, či sledovanie vašej dennej športovej aktivity. Rovnako sa nimi dá sledovať váš denný kalorický výdaj, či napríklad kvalitu spánku. Záleží len od vás po akom modeli siahnete. Niektoré modely sú typicky športové ako napríklad Garmin Instinct, iné sú viac menej určené na telefonovanie, či sledovanie prichádzajúcich notifikácií – napríklad Apple, Samsung, či Huawei.

Smart domácnosť

Množstvo inteligentných doplnkov je možné zakúpiť aj do našej domácnosti. Medzi populárne patrí napríklad inteligentná práčka, ktorú môžete ovládať aj cez mobil. Rovnako majú tieto modely schopnosť určiť spôsob prania na základe konkrétneho prádla. Na top priečky sa tiež dostali robotické vysávače, ktoré môžete ovládať prostredníctvom aplikácie. Nastavíte si kedy majú vysávať a ktoré oblasti. Niektoré disponujú aj službou na zmývanie, vďaka čomu budete mať doma neustále poriadok bez zdĺhavého procesu čistenia.

Čoraz viac sa do popredia dostávajú aj smart systémy, ktoré sa dajú aplikovať pre viaceré účely vo vašej domácnosti. Napríklad si prostredníctvom takéhoto systému viete zakúriť predtým ako prídete domov, automaticky si nechať pripraviť kávu, či zapnúť umývačku. Dá sa takto nastavovať teplota na termostate, či napríklad úroveň svietenia.

Smart systémy sa však dajú využívať aj nesmierne úsporne. Jednotlivé spotrebiče, ale rovnako aj celý systém je schopný vyhodnocovať štatistiky vašej spotreby a navrhovať účinné opatrenia. Na takomto príklade vám inteligentné doplnky rýchlo a účinne poradia spôsoby, ktorými môžete dosiahnuť nižšiu spotrebu energie a tak ušetriť a správať sa viac ekologicky.

You may also like