Home Dobré rady Tablet na študovanie: výhody a ako ho používať

Tablet na študovanie: výhody a ako ho používať

by spravca_2020.sk
Tablet na študovanie: výhody a ako ho používať

Tablet a jeho používanie sa v poslednej dobe dostalo do popredia aj kvôli možnosti jeho využitia práve pri štúdiu. Niektoré takéto využiteľné modely poskytujú študentom mnoho výhod a pritom sú aj v relatívne primeranej cenovej kategórii. Tablet pritom môžete brať ako skvelý kompromis medzi počítačom a smartfónom, pričom pri správnom používaní môže pre študenta poskytovať menej rozptyľovania a viac produktívnej práce.

Ako študovať s tabletom?

Na štúdium sú ideálne modely s perom, ktoré slúžia vynikajúco napríklad na písanie poznámok. Najčastejšie sa takto dá využiť iPad, ale rovnako si môžete zakúpiť aj lacnejšie modely od Samsung, či Huwaei. Môžete si tak napríklad stiahnuť prezentáciu a dopísať si do nej vlastné poznámky. Týmto spôsobom sa dá veľmi jednoducho aj učiť, pričom si poznámky nemusíte vytlačiť, pretože ich máte v tablete prehľadne zoradené. Rovnako sa dá takýmto prostredníctvom aj kresliť a tak si napríklad lepšie zapamätať učivo.

Pre využitie vo forme počítača si môžete jednoducho dokúpiť bezdrôtovú klávesnicu a tak môžete tablet využívať jednoducho aj ako notebook. Zároveň je však dobre skladný a prenosný, preto sa dá bez problémov nosiť aj v kabelke, či taške do školy. Môžete si tiež do neho stiahnuť aj množstvo aplikácií, ktoré vám umožnia organizovať si čas, úlohy, či tvoriť projekty aj spolu s ďalšími používateľmi.

Tablet na študovanie: aplikácie

Medzi aplikácie, ktoré sa vám môžu hodiť na študovanie s tabletom patrí napríklad Evernote. Ide o aplikáciu, ktorá obsahuje poznámkový blok, kalendár, aktualizované úlohy, ale aj zoznamy s rôznymi kontrolami. Aplikácia je dostupná zdarma a viete ju kontrolovať aj z viacerých zariadení, vďaka čomu je nesmierne variabilná.

Aplikácia My Study Life vám umožní zorganizovať si všetky úlohy, ktoré máte naplánované. Dajú sa sem tiež pridávať rozvrhové akcie, ktoré sa optimalizujú s kalendárom a tak vás aplikácia priamo upozorní na dôležitú úlohu, či začiatok hodiny. Rovnako sa dá pristupovať k tejto aplikácii aj z rôznych zariadení.

Be Focused je aplikácia, ktorá vám pomôže zorganizovať čas počas štúdia. Ide o časovač, ktorý je založené na takzvanej pomodoro technike štúdia. To znamená, že štúdium v určitých časových intervaloch s prestávkami. Rovnako slúži táto aplikácia aj na správu úloh. Využitie tabletu môžete omnoho zvýšiť pokiaľ si stiahnete správne aplikácie. Funkčnosť napríklad pri štúdiu sa odvíja priamo od toho aké aplikácie si stiahnete a tiež aké doplnky si k tabletu zakúpite.

 

You may also like