Home svet v roku 2020 Vyberte si perfektné členkové čižmy k svojej postave

Vyberte si perfektné členkové čižmy k svojej postave

by spravca_2020.sk

Po mnoho rokov sú členkové čižmy najpopulárnejším typom jesennej a zimnej obuvi. Nie je v tom nič divné, dokonale pasujú k väčšine každodenných štylizácií, sú veľmi univerzálne a pohodlné. Je len potrebné pripomenúť, že typ členkových topánok by mal byť prispôsobený nielen nášmu oblečeniu, ale aj a možno predovšetkým k postave. Dnes napovieme, ako si vybrať perfektné členkové čižmy v závislosti na postave. 

Členkové čižmy pre dámy s hojnými lýtkami

Majiteľky väčších lýtok väčšinou kladú dôraz na to aby si vybrali nohavice, ktoré zakryjú niečo väčšie časti tela. Zabúdajú pri tom, že vo veľkej miere práve zle vybrané čižmy spôsobia, že sa ich výdatné lýtka stanú ešte viditeľnejšie. Aké členkové čižmy teda vybrať k väčším lýtkam, aby ich opticky zmenšiť? Po prvé, mali by ste postaviť na členkové čižmy s jednoduchým, priliehavým zvrškom, najlepšie takým, ktorý má všitý elastický gumový pások. Navyše, pre tento druh siluety sa budú dobre prezentovať členkové čižmy na hrubom stĺpiku. Týmto spôsobom budú výdatné lýtka opticky zmenšené a noha zoštíhlená.

Členkové čižmy pre dámy so štíhlymi nohami

Majiteľky štíhlych nôh majú veľké šťastie, pretože k ich typu postavy bude pasovať prakticky každý druh členkových topánok. Ak sú nohy príliš štíhle, chýba obrys svalov, stojí za to vizuálne obnoviť proporcie postavy tým, že si na členkové čižmy s ozdobami, napríklad s okrajmi alebo prackami. K štíhlym nohám budú pasovať či už viacfarebné členkové čižmy, tak čižmy s asymetrickým strihom zvršku, šnurované i plisované

Členkové čižmy pre dámy s krátkymi nohami

Majiteľky krátkych nôh musia byť zasa opatrné, aby čižmy vizuálne neskrátili ich siluetu. Ideálne budú členkové čižmy na podpätku s jednoduchým subtílnym zvrškom, vo farbách blízkych dolnej časti oblečenia. Ak však nie ste milovníčkami topánok na podpätkoch, alebo sa v nich necítite stabilne, môžete si vybrať členkové čižmy na platforme alebo kline.  Ak sa však rozhodnete obuť si členkové čižmy na plochej podrážke, mal by zvršok dobre priliehať k lýtkam a tvoriť s nimi jednu líniu.

Členkové čižmy pre vysoké dámy

Dámy vysoké alebo s dlhými nohami sa zvyčajne vyhýbajú topánkam  na podpätku – veľmi správne, pretože týmto spôsobom ešte prehlbujú efekt predĺženej postavy. Rovnaká zásada platí aj pre členkové čižmy. Vysokí ľudia by sa mali vyhýbať obuvi, ktorá im pridáva centimetre. Rozhodne lepšie je vsadiť na topánky na plochej podrážke. Pokiaľ ide o dámske členkové čižmy pre siluetu s dlhými nohami, stoja za výber modely, ktoré majú výraznejší zvršok, ktorý tvorí horizontálne rozdelenie nohy, čo umožní vizuálne skrátiť telo. Odporúčame preto farebné členkové čižmy, ktoré sú v kontraste so spodnou časťou oblečenia, ktoré majú dekoratívny zvršok s prackami alebo strapcami.

Ak naopak majiteľky dlhých nôh chcú nosiť dámske členkové čižmy na podpätku, mali by si vybrať nízky podpätok alebo stĺpik a vyhýbať sa vysokým tenkým podpätkom.

Výber perfektných členkových čižiem na jeseň by mal byť založený nielen na našom vkuse a súčasných módnych trendoch, ale aj na type našej postavy. Vďaka tomu budú topánky nielen štýlovým doplnkom, ale umožnia nám tiež zdôrazniť silné stránky našej postavy a zároveň zatrieť jej prípadné nedostatky.

You may also like