Home Cestovanie Vysoké Tatry – 3 tipy na turistiku

Vysoké Tatry – 3 tipy na turistiku

by spravca_2020.sk
Vysoké Tatry – 3 tipy na turistiku

Teplé počasie a turistika k sebe patria. Slovensko a Vysoké Tatry k sebe patria ešte viac. Ak ste doposiaľ nevyskúšali turistické trasy vo Vysokých Tatrách, je najvyšší čas na prebádanie našich najvyšších hôr. Vo Vysokých Tatrách sa nachádza veľa zaujímavých terénov a chodníkov pre turistov, z ktorých sme vybrali nasledujúce tri tipy začínajúce na Hrebienku.

Čo zbaliť na dovolenku v horách

Ak plánujete dlhšiu dovolenku vo Vysokých Tatrách, odporúčame sa ubytovať v hoteli. Možnosťou sú aj kempy, ktoré bývajú dobre vybavené. V kempoch sa dá prespať v stane, karavane či stane na streche auta. Dovolenka v horách si vyžaduje inú výbavu ako pri mori. Môžete si zbaliť aj plavky, keďže v Tatrách nájdete dostatok vodných plôch i aquapark, ale rátajte so studenšou vodou.

Tatry sú hlavne o turistike, takže základom vašej výbavy bude turistická obuv. Vyplatí sa vám kúpiť, pretože dlhšie trasy by ste v teniskách nezvládli. Turistické topánky je možné kúpiť v rôznych variantoch, členková pánska a dámska turistická obuv pripomína vychádzkovú a využijete ju aj mimo turistických trás. Ak sa chystáte na náročnejšie výstupy, zvoľte vyššiu obuv, ktorá podporí členky. Do hôr budete potrebovať aj funkčné oblečenie a turistický batoh. Takto vybavení sa môžete vybrať prekonať jednu z nasledujúcich trás.

Sliezky dom

Výlet k Sliezkemu domu nie je náročný, a preto ho absolvujú celé rodiny. Okrem túry sa preveziete aj lanovkou, čo je pre deti veľký zážitok. Vaša túra sa začne v Starom Smokovci, z ktorého sa odveziete lanovkou na Hrebienok. Z Hrebienku je to k Sliezkemu domu približne 6 km. Pomalým tempom vám túra nebude trvať viac ako 3 hodiny. Počas túry si ani neuvedomíte, že stúpate, pretože vás ohúri tatranská príroda a hlavne Velické pleso.

Skalnaté pleso

Ku Skalnatému plesu je možné sa dostať viacerými trasami, ale pre rodiny s deťmi je najviac zaujímavá možnosť využitia Tatranskej magistrály. Vláčiky a lanovky fascinujú všetky deti bez rozdielu. Nasadnite na pozemnú lanovku zo Starého Smokovca. Lanovka vás zavezie až po Hrebienok. Z tohto východiskového bodu je to ku Skalnatému plesu vyše 6 km. Stúpanie k Skalnatému plesu je o niečo strmšie, ale pomalým tempom ho zvládnu aj deti. Výstup by vám mal trvať nanajvýš 3 hodiny.

Zbojnícka chata

Tretím našim tipom je túra na Zbojnícku chatu. Túra je stredne náročná, ale opäť by ste ju mali zvládnuť za približne 3 hodiny. Začína na Hrebienku, z ktorého vás povedie červená značka. Po celý čas budete stúpať a prekonáte prevýšenie 717 m. V niektorých úsekoch je nutné sa pridŕžať reťazí. Počas výstupu miniete Reinerovu chatu, plesá a tiež vodopády. Garantujeme vám, že je na čo sa pozerať.

 

You may also like