Home Zaujímavosti 3 obľúbené zimné športy a ich výhody pre vaše zdravie

3 obľúbené zimné športy a ich výhody pre vaše zdravie

by spravca_2020.sk
3 obľúbené zimné športy a ich výhody pre vaše zdravie

Zima je obdobím, kedy veľa ľudí zanevrie na všetky športy a len tak posedávajú doma. Je to veľká škoda, pretože v zime sa dá robiť veľa zábavných športov, ktoré navyše prospievajú vášmu zdraviu. Pod pojmom zimné športy si iste predstavíte hlavne lyžovanie. Čo tak vyskúšať túto zimu aj iný druh pohybu? Napríklad korčuľovanie na ľade alebo obyčajné sánkovanie.

Korčuľovanie na ľade

Skoro v každom väčšom meste nájdete ľadové plochy, na ktorých je možné sa korčuľovať. Korčuľovanie na ľade sa často omylom považuje za zábavu pre deti a nie za plnohodnotný šport. Ale korčuľovanie je športom, a to dokonca veľmi zdravým športom. Skvelé je, že na korčuľovanie potrebujete len ľadové korčule. Táto pomôcka sa predáva pre dospelých a tiež vo variante detské ľadové korčule. Korčuľovanie je skvelé pre vašu kondičku i psychiku, keďže ide o veľkú zábavu. Pri korčuľovaní si precvičíte úplne všetky svaly v tele bez toho, aby ste zaťažili kĺby. Ide o značne náročné kardio, takže sa vám počas korčuľovania podarí zhodiť vianočné kilogramy. Navyše si zlepšíte koordináciu a rovnováhu. Na ľade sa tak odreagujete, že stresu nedáte šancu.

Lyžovanie

Lyžovanie vám iste nemusíte nijako zvlášť predstavovať. Už v škole sa malé deti zúčastňujú lyžiarskeho výcviku, aby si osvojili základy lyžovania. Lyžovanie je finančne oveľa náročnejšie ako korčuľovanie. Nejde len o samotné lyžiarske vybavenie a oblečenie, ale tiež o ceny vlekov. Napriek tomu by ste si mali občas zájsť zalyžovať. Prečo? Pretože pri lyžovaní posilníte svaly, kosti, kĺby a spálite toľko kalórií ako pri joggingu. Zabrať dostávajú hlavne nohy a stred tela. Nemusíte dodatočne robiť žiadne brušné cviky, lyžovanie sa postará o vysnívané tehličky. Lyžovanie prospieva tiež vašim pľúcam, srdiečku a odbúrava stres.

Sánkovanie

Kedy ste sa naposledy sánkovali? Na základnej škole? Nabudúce, keď sa vaše deti budú sánkovať, nepozerajte sa na nich len ta nečinne, ale pridajte sa k nim! Sánkovanie môže byť tiež skvelou náhradou pre tých z vás, ktorí nemajú v obľube lyžovanie. Nemusíte počas zimnej dovolenky sedieť v hoteli, ale si vyjdite s deťmi na sánkovačku. Na sánkach sa môžete zviesť aj vo dvojici a užiť si kopec zábavy. Pri šliapaní do kopca si poriadne zamakáte a spálite veľa kalórií. Pri zjazde či brzdení dáte zabrať stredu tela a pri riadení saní sa zapotíte počas koordinácie smeru. To všetko bez toho, aby ste si uvedomili, že vlastne športujete. Boby, sánky, lyže, lyžiarske oblečenie či korčule na ľad si kúpite na jednom mieste bez toho, aby ste vytiahli nos z domu. Stačí kliknúť na internetový obchod inSPORTline a vybrať si zo širokej ponuky športových potrieb.

 

You may also like