Home svet v roku 2020 5 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť pracovnú štvorkolku

5 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť pracovnú štvorkolku

by spravca_2020.sk
5 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť pracovnú štvorkolku

Štvorkolky dokážu zaujať hlavne na cestách alebo počas pretekov. Existuje však veľa modelov štvorkoliek, ktoré na cestách tak často neuvidíte. Ide o pracovné UTV alebo ATV modely. Tieto štvorkolky sa dajú prirovnať k poľnohospodárskemu stroju v oblasti vzhľadu i úžitkových vlastností. Veľa farmárov si kladie otázku, prečo by si mali kupovať štvorkolku, keď majú na výber veľké množstvo iných strojov a pomôcok. My vám túto otázku zodpovieme dokonca päťkrát.

1. Pracovné štvorkolky sú lacnejšie a výkonnejšie ako malé traktory

Bez traktora sa na farme nezaobídete. Lenže naozaj výkonný, hoci aj menší, traktor stojí oveľa viac ako pracovná štvorkolka. Napriek cene je pracovná UTV alebo ATV veľmi výkonná a multifunkčná. Veľká výhoda pracovných štvorkoliek tkvie i v tom, že po práci sa dajú využiť na zábavu pri jazdení po lese alebo po poli. Počas jazdy s nimi nejde o rýchlosť, ako keď riadite trojkolky, ale o driftovanie a bláznivé skoky.

2. Pracovné štvorkolky sa dostanú aj do málo prístupných ciest

Skúsení farmári vedia, že traktor je v oblasti prekonávania prekážok veľmi ťažkopádnym strojom. Pracovné štvorkolky sú jeho presným opakom. Napriek sile dokážu prekonať jamy alebo sa vyšplhať do neprístupného terénu. Preto tieto stroje tak radi používajú lesníci a poľovníci.

3. Pracovné štvorkolky využijete počas celého roka

Niektoré typy pracovných štvorkoliek sa predávajú už s kabínou a do iných sa dá kabína pre jazdca i spolujazdcov dokúpiť. Znamená to, že štvorkolku využijete počas celého roka. Veď na farme sa vždy nájde práca, ktorú treba nutne spraviť aj napriek dažďu alebo snehovej prehánke. Napríklad značka Can – Am ponúka pracovnú štvorkolku Traxter, ktorá disponuje klimatizáciou i vyhrievaním. V kabíne budete pred počasím a odlietavajúcim bahnom dokonale chránení.

4. Pracovné štvorkolky sú veľmi funkčné stroje

V súčasnosti sú štvorkolky tak populárnym strojom na farmách, že sa k nim neustále vyrábajú nové pripojiteľné pracovné pomôcky. Prakticky neexistuje žiadna práca, ktorú by štvorkolky na farme alebo v záhrade nedokázali urobiť (kosenie, oranie, posýpanie, čistenie chodníkov).

5. Pracovné štvorkolky UTV odvezú akýkoľvek náklad

Všetky už spomínané výhody v sebe zahŕňa pracovná UTV štvorkolka. Ide o model s nakladacou korbou, takže prioritne slúži na odvoz nákladu. Má dostatočne veľkú nosnosť, ťažnú silu a zároveň je k nej možné pripojiť iné poľnohospodárske stroje.

 

 

 

You may also like