Home Dobré rady 5 tipov, ako sa dá skutočne ušetriť

5 tipov, ako sa dá skutočne ušetriť

by spravca_2020.sk
5 tipov, ako sa dá skutočne ušetriť

Neustále zdražovanie a stagnujúce platy nútia ľudí premýšľať nad spôsobmi, ako ušetriť. Samozrejme, že život nie je len o šetrení a občas je potrebné si dopriať. Napriek tomu existujú návody, ktoré vám pomôžu nejaké euro dať bokom a zároveň si primerane užívať.

Potraviny nakupujte s rozumom

Bezhlavé nakupovanie sa nikdy nevypláca. Do potravín by ste mali vždy chodiť s vopred pripraveným zoznamom. Na škodu nie je ani sledovanie akciových letákov. Pozor však na to, že niektoré reťazce používajú na zákazníkov rôzne nekalé triky. Tovar, ktorý označia ako akciový tesne pred akciou zdražia a následne zlacnia. Preto majte neustále prehľad minimálne o cenách základných potravín. Malý tip – tovar vo výške očí býva vždy najdrahší.

Neplytvajte vodou a elektrinou

Na výdavkoch na energie môžete ušetriť až polovicu nákladov. Napríklad na elektrine tak, že vymeníte staré žiarovky za LED. Spotrebiče do domácnosti kupujte v triede A+++ (po novom A až B). V prípade, že sa vám tieto spotrebiče zdajú veľmi drahé, skúste kliknúť na stránku kuponovnik.sk, kde nájdete zľavy na stovky produktov. Televízor a počítač vždy vypínajte, nestačí len zapnúť stand by mód. Nabíjačky nenechávajte v zásuvke. Čo sa vody týka, preferujte sprchovanie pred kúpaním, umývačku riadu pred ručným umývaním (samozrejme, že ju zapnete až po maximálnom naplnení) a kúpte si toaletu so šetriacim splachovaním.

Oblečenie a elektroniku recyklujte

Mnohí ľudia staré oblečenie vyhodia do koša. To je chyba. Zachované kúsky oblečenia by možno potešili suseda, ktorý vám na oplátku dá svoje nevyužívané oblečenie. Skúste občas navštíviť second hand obchody a budete prekvapení, aké skvelé kúsky oblečenia sa dajú v týchto obchodoch objaviť. Podobne postupujte aj pri elektronike. Ak túžite po novom mobile, starý predajte. A nový si kúpte so zľavou vďaka stránke kuponovnik.sk.

Dajte si skontrolovať nastavenie úverov

Len málo ľudí v našich končinách využíva služby finančných poradcov. Finanční poradcovia vám však dokážu nastaviť vaše výdavky na úvery alebo hypotéku tak, že ušetríte až tretinu peňazí na splátkach. Poradia vám tiež so sporiacimi účtami či životnými poistkami. Uvedomujete si, koľko ročne zaplatíte na poplatkoch v banke? Dajte si overiť aj tieto výdavky. Niektoré banky ponúkajú bežné účty zdarma po splnení istých podmienok.

Aj dovolenku si môžete dovoliť

Niektorí z vás preferujú cestovanie na vlastnú päsť, iní nedajú dopustiť na cestovné kancelárie. Obe možnosti sú správne. Je potrebné si vopred zistiť všetky ceny ubytovania a leteniek. Niekedy sa stane, že cestovná kancelária má taký balíček služieb, ktorý vás vyjde aj o polovicu lacnejšie ako kupovanie ubytovania a dopravy zvlášť. Na druhej strane bez rôznych last minute alebo first minute zliav je ťažké nájsť dovolenku za dobrú cenu. Tu vám opäť pomôže stránka kuponovnik.sk, kde nájdete zľavy na ubytovanie z rôznych internetových portálov.

 

 

 

 

You may also like