Home Dobré rady Prenosné terminály – príjem, výdaj a inventarizácia tovaru behom sekundy

Prenosné terminály – príjem, výdaj a inventarizácia tovaru behom sekundy

by spravca_2020.sk
Prenosné terminály – príjem, výdaj a inventarizácia tovaru behom sekundy

Ak sa vám zdá, že je efektivita práce vo vašej firme na nízkej úrovni, je potrebné hľadať riešenia. Jedným z nich je pre obchody, sklady alebo kuriérske služby prechod z klasického označovania tovaru a zásielok na čiarové kódy. Na naskenovanie a prenos dát do firemného systému budete potrebovať mobilný terminál.

Mobilný dátový terminál

Mobilný dátový terminál sa využíva v mnohých priemyselných odvetviach. Najčastejšie však v skladoch a obchodoch. Vďaka terminálu sa enormne zvýši rýchlosť príjmu tovaru, jeho výdaj a tiež kontrola. V tomto ručnom počítači je zabudovaná čítačka čiarových kódov, ktorá spolupracuje so zariadením alebo priamo s hlavným serverom. Terminály môžu zbierať dáta do samotného prístroja a následne po umiestnení do stojanu pripevnenom k počítaču sa dáta prenesú do softvéru. V reálnom čase vám umožnia pracovať s údajmi prenosné terminály napojené na wifi sieť tzv. on-line terminály. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ terminálu, znateľne pocítite odbremenenie pracovníkov od papierových prác. Prakticky zmizne nutnosť ručného označenia skladových zásob alebo tlač etikiet s písanými údajmi. Vďaka prepracovanému softvéru v počítači a tlačiarni čiarových kódov bude práca s tovarom nielen rýchla, ale aj bezchybová a minimalizujú sa reklamácie.

Čo získate kúpou mobilného terminálu

Štatistiky jasne dokazujú, že dátový terminál zníži chybovosť pri pohybe tovaru – príjme a distribúcii. Budete schopní vybaviť v priemere o 30 % viac objednávok so zachovaním súčasného stavu pracovníkov. Úspora je v tomto prípade značná a vstupné investície do softvéru, terminálu či tlačiarne kódov minimálne. V reálnom čase budete mať prehľad, kde sa nachádza istý druh tovaru a zároveň odhalíte možnosti uskladnenia väčšieho objemu tovaru. Práca so skenerom a dátovým terminálom je naozaj intuitívna, nepotrebuje žiadne špeciálne školenia. Nosenie prístroja s malou váhou nie je zaťažujúce, práve naopak. Mobilný dátový terminál má kompaktné rozmery prispôsobené noseniu prístroja v ruke. Váha terminálu je tiež optimalizovaná na celodennú prácu. Niektoré typy terminálov môžete dokonca zabudovať priamo do centrálnej dosky vyskozdvižného vozíka. Na čitateľnom displeji sa ihneď po naskenovaní zobrazia údaje o tovare, pracovník má prehľad o danom tovare bez nutnosti vyhľadávania údajov  počítači alebo otvorenia škatule.

 

 

 

You may also like