Home Dobré rady 5 tipov na kvalitné zimné pneumatiky

5 tipov na kvalitné zimné pneumatiky

by spravca_2020.sk
5 tipov na kvalitné zimné pneumatiky

Investícia do kvalitných zimných pneumatík je investíciou do vašej bezpečnosti a pohodlia počas zimnej sezóny. Venujte pozornosť recenziám a hodnoteniam od iných vodičov, aby ste mali predstavu o reálnych skúsenostiach s konkrétnymi modelmi pneumatík. Pred nákupom tiež odporúčame výber pneumatík s technikom, ktorý vám pomôže vybrať pneumatiky najviac vyhovujúce vašim potrebám. S výberom kvalitných zimných pneumatík vám pomôžu aj naše tipy.

1. Nokian Hakkapeliitta R3

Fínska spoločnosť Nokian je špecialistom na zimné pneumatiky a Hakkapeliitta R3 sú jednými z najlepších pneumatík v tomto segmente. Zimné pneumatiky Nokian Hakkapeliitta R3 sú navrhnuté pre extrémne zimné podmienky a poskytujú výbornú trakciu na snehu a ľade. Ich unikátny dezén a použitie špeciálnych zmesí gumy robia z týchto pneumatík ideálnu voľbu pre vodičov, ktorí čelia tvrdým zimným podmienkam. Tiet fakty dokazuje aj označenie pneumatík.

2. Bridgestone Blizzak WS80

Značka Bridgestone je známa svojimi výkonnými pneumatikami a pneumatiky Blizzak WS80 pokračujú v tradícii prémiových produktov. Tieto pneumatiky sú vyrobené zo špeciálnej zmesi  gumy s mikroskopickými lamelami, čo zvyšuje trakciu na ľade. Ich dizajn zlepšuje ovládateľnosť na snehu. Zimné pneumatiky Bridgestone Blizzak WS80 sú ideálne pre vodičov, ktorí hľadajú spojenie medzi výkonom a komfortom v zimných podmienkach.

3. Michelin X-Ice Xi3

Svetoznáma spoločnosť Michelin nezaostáva pozadu ani v oblasti zimných pneumatík. X-Ice Xi3 sú navrhnuté pre všestranný výkon v zimných podmienkach. Špeciálna zmes gumy zlepšuje trakciu a brzdný výkon na snehu a ľade. Michelin X-Ice Xi3 sú vhodné pre vodičov, ktorí hľadajú spoľahlivé a dlhotrvajúce riešenie pre zimu. V extrémnych zimných podmienkach nezabudnite so sebou voziť snehové reťaze.

4. Continental WinterContact SI

Continental WinterContact SI sú zimné pneumatiky s výborným pomerom výkonu a ceny. Tieto pneumatiky majú agresívny dezén, ktorý zabezpečuje trakciu na rôznych povrchoch. Špeciálna technológia zlepšuje ovládateľnosť v zimných podmienkach. Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné zimné pneumatiky bez kompromisov vo výkone, sú ideálnou voľbou.

5. Goodyear Ultra Grip Ice WRT

Goodyear Ultra Grip Ice WRT sú zimné pneumatiky, ktoré v sebe spájajú spoľahlivosť a výkon. Sú navrhnuté pre všestranné použitie na rôznych povrchoch a podmienkach. Ich lamely a bloky zabezpečujú lepšiu trakciu na snehu a ľade. Pre vodičov, ktorí hľadajú univerzálne zimné pneumatiky s dobrým výkonom, sú tieto pneumatiky skvelou voľbou. Pre predĺženie životnosti pneumatík dajte do vozidla nainštalovať snímač tlaku pneumatík.

Tip na záver: Výber správnych zimných pneumatík závisí od konkrétnych podmienok, v ktorých budete jazdiť. Pneumatiky do mesta nemusia byť tak výkonné ako pneumatiky, s ktorými budete jazdiť v horách.  

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

You may also like