Home svet v roku 2020 Ako nosiť sako s inými časťami garderóby?

Ako nosiť sako s inými časťami garderóby?

by spravca_2020.sk
Ako nosiť sako

Saká sú prvkom dámskeho šatníka, ktorý s ročným obdobím rád podstupuje malú revolúciu, no v skutočnosti medzi nimi rozoznáte nadčasové štýly. Nielen to – týchto pár klasických štýlov sa dá dokonale zladiť s každou postavou, takže v saku bude vyzerať dobre každá z nás bez ohľadu na vek a postavu. Ako ho v takom prípade skombinovať s iným oblečením?

Formálne, ale žensky, teda so sukňou

Sako bolo vždy dôležitým prvkom formálnych štylizácií, takže ho môžeme nosiť na všetky oficiálne stretnutia, do práce, na významné oslavy – máme záruku, že neurobíme módne faux pas. Ak chceme pôsobiť jemne a žensky, zlaďme ho s vhodnou sukňou – a v tomto máme veľa možností. V prvom rade to môže byť v poslednej dobe mimoriadne módna plisovaná sukňa. Najlepšie bude staviť na dĺžku midi – to je najbezpečnejšia možnosť pre formálnejšie štylizácie. Ďalšou veľmi žiadanou možnosťou je ceruzková sukňa. K tomuto setu stačí obliecť klasickú košeľu v jednofarebnom vykonaní a vždy získame elegantný a ženský outfit.

Romanticky, teda so šatami

Pre menej formálne situácie sa oplatí využiť potenciál aký ponúka sako a šaty. Takéto zostavy sú veľmi ženské a budú ideálne na mnohé príležitosti. Na aké šaty sa oplatí staviť? Sako bude vyzerať skvele spoločne s klasikou – napr. s malými čiernymi šatami alebo tubovými šatami. Môžete si však zvoliť aj zaujímavejšie štylizácie s oveľa vzdušnejšími outfitmi s pridaním volánov a čipky – takýto romantický look je ideálnym riešením na rande, najmä ak si vyberiete šaty s kvetinovou potlačou, no vtedy je najlepšie zvoliť sako v jednotnej farbe.

Casualovo, teda s tričkom

Sako je tiež veľmi módnym riešením pre ležérnejšie, športové štylizácie. Ženy ho radi kombinujú s klasickými bielymi, čiernymi alebo béžovými tričkami. To, čo si oblečieme dole, je veľmi individuálna záležitosť a závisí od okolností, ale tričko bude vyzerať dobre so sakom a palazzo nohavicami, chinos alebo cigarkami. Do tohto setu môžete vložiť aj taký kus oblečenia, ako je plisovaná sukňa – účelom casualových štylizácií s tričkom je zachovať eleganciu, pohodlie a ženskosť.

Nadčasovo, teda s džínsami

Táto súprava nemôže chýbať v celom zozname – sako a džínsové nohavice sú štylizáciou, ktorá sa bude hodiť do práce aj na popoludňajšie stretnutie. Samozrejme stavíme na džínsy, ktoré vyzerajú najlepšie na našej postave a zdôrazňujú naše prednosti. Na druhej strane saká možno ľubovoľne meniť – k džínsom pasujú rovnako tak saká jednoradové ako aj dvojradové, ako aj chanelky a francúzske žakety Samozrejme, takisto v otázke obuvi ide predovšetkým o voľnosť. Saká je možné kombinovať so športovou obuvou, ako sú tenisky a sneakersy, ako aj s lodičkami na vysokých podpätkoch, sandálmi, členkovými čižmami, dlhými čižmami – jedným slovom, sako je momentálne najladnejší prvok všetkých štylizácií.

You may also like