Home Dobré rady Nebojte sa farieb v kúpeľni

Nebojte sa farieb v kúpeľni

by spravca_2020.sk
Nebojte sa farieb v kúpeľni

Farby vplývajú na ľudské telo a hlavne na psychiku. Je ale veľká škoda, že dôraz na farby kladieme v izbách či kuchyni a kúpeľňu má väčšina z nás zariadenú v bielej či inej bledej neutrálnej farbe. Farebných kombinácií sa ale nemusíte obávať ani pri zariaďovaní kúpeľní.

Čierna

Aj keď je čierna farba považovaná za farbu smútku je aj znakom elegancie a luxusu. Čierna farba je vhodná ako do malých tak aj veľkých kúpeľní. Veľmi to s ňou ale neprežeňte. Výborne sa hodí k bielej sanite. Priesvitný sprchový kút s bielou vaničkou, umývadlo a toalety sa vynikajúco kombinujú s čiernou farbou.

Ak to s čiernou farbou preženiete môžete celú miestnosť oživiť farebnými doplnkami ako koberčeky, uteráky, poháre,… Pokiaľ vám čierna nevyhovuje môžete siahnuť po tmavom odtieni sivej, ktorý je dnes „in“.

Červená

Červená farba je plná energie, vášne, lásky a ohňa. Veľmi sa do kúpeľní ako hlavná farba nehodí ale môže perfektne dotvoriť celkový vzhľad kúpeľne. Ak máte len nudnú bielu kúpeľňu voľte červené doplnky (rúčky na skrinkách, poháre, koberček, …)

Modrá

Modrá farba je upokojujúca a navodí pocit harmónie čo príde vhod ak si budete dávať kúpeľ po náročnom pracovnom dni. V kombinácii s bielou farbou navodí stredomorskú atmosféru.

Ak siahnete po tmavomodrej farbe stien či kachličiek výborne sa k nej hodia sprchové sety a vodovodné batérie v striebornej farbe.Nebojte sa farieb v kúpeľni

Fialová

Fialová farba je kombinácia modrej a červenej farby. Táto farba nemusí sadnúť každému keďže v sebe spája harmóniu modrej a živelnosť červenej farby. Ak je to vaša obľúbená farba voľte ju iba ako doplnkovú. Sviečky, uteráky, poháre či dózy v tejto farbe dodajú vašej kúpeľni nádych luxusu.

Žltá

Žltá je farba optimizmu, radosti a tepla. Robí nás pokojnejšími a šťastnejšími. Ak sa tak chcete cítiť od rána vyberte si túto farbu ako základnú pre vašu kúpeľňu. Vybrať si môžete z množstva odtieňov, od kanárikovo žltej cez šafranovo žltú až o pieskovú.

Výhodou žltej farby je aj skutočnosť, že sa výborne kombinuje s inými farbami. Môžete ju skombinovať s červenou, modrou, hnedou alebo zelenou.

You may also like