Home svet v roku 2020 4 výhody, ktoré ponúkajú tehlové obklady na fasádu i do interiéru

4 výhody, ktoré ponúkajú tehlové obklady na fasádu i do interiéru

by spravca_2020.sk

Tehlové obklady naberajú čoraz viac na popularite, a to nielen na fasáde domu. Tehla ako taká je mimoriadne všestranný konštrukčný materiál a možno ani netušíte, aké výhody vám môže priniesť.

Lícové tehly patria medzi najobľúbenejšie materiály, majú skvelé fyzikálne vlastnosti a domom dávajú nezameniteľný, ľahko zapamätateľný vzhľad. Či už sa rozhodnete pre tehlový obklad na dome alebo do interiéru, spoznajte jeho výnimočné vlastnosti.

Tehla je trvalo udržateľná a má dlhú životnosť

Tehla patrí medzi najstaršie ekologické materiály. Vyrába sa z vody, hliny a piesku, čo sú látky, ktoré v prírode nájdete takmer na každom kroku. V súčasnosti sa čoraz intenzívnejšie rieši znečistenie životného prostredia. Architekti i interiéroví dizajnéri na tento problém zareagovali takmer ihneď a neustále hľadajú nové možnosti, ako žiť čo najviac udržateľne.

Na trhu nájdete veľa udržateľných materiálov a patrí k nim práve aj tehla. Vyniká dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou, energetickou účinnosťou, výbornými tepelno-izolačnými a akustickými vlastnosťami a možnosťou opätovného použitia.

Tehla odoláva vysokým teplotám

Bývanie je potrebné chrániť nielen pred chladom, vlhkosťou a vetrom, ale aj proti požiarom. V krajinách s vyšším výskytom požiarov je praktickým a bezpečným riešením práve tehlový dom, no aj u nás z času na čas dôjde k nešťastnej náhode a rodinám zhoria domy na popol.

Tehly sa vyrábajú pri teplote takmer 1100 stupňov Celzia, čo z nich robí mimoriadne ohňovzdorný materiál. Tehlový obklad je stávkou na istotu a zvyšuje bezpečnosť majetku i osôb.

4 výhody, ktoré ponúkajú tehlové obklady na fasádu i do interiéru

Tehla je skvelý zvukový izolant

Všetci túžime po pokoji, keď sa vrátime unavení domov z práce. Posledné, čo potrebujeme, je počuť susedovho štekajúceho psa či partiu hlučných tínedžerov. Tehlový obklad zmiernuje dopad zvuku z vonkajsieho prostredia a postará sa o pokojnú atmosféru. Pre ľudí, ktorí stavajú dom alebo prerábajú dom v rušnej lokalite, je tehla materiálom číslo jeden.

Tehla má pôsobivý vzhľad

Na trhu sa môžete stretnúť s tehlami od výmyslu sveta. Väčšina si hneď predstaví klasickú tmavo oranžovú farbu, no v ponuke je široký výber farieb, tvarov, textúr i povrchových úprav. Rustikálny štýl vytvorí aj biely tehlový obklad, ktorý navyše opticky zväčší priestor, hnedé, červené a oranžové farby zas navodia útulnú hrejivú atmosféru, béžová optický zväčší priestor. Je len na vás, kam si ho umiestnite.

Tehla perfektne vynikne v kuchyni za kuchynskou linkou alebo aj ako jedna celá akcentová stena v jedálni, obývačke alebo v spálni. Ako výnimončný dizajnový doplnok sa hodí aj do kúpeľne. Ak máte radi tvrdšiu atmosféru, stavte na čierny tehlový obklad do interiéru, ktorou môžete oživiť kúpeľňu a zahaliť ju do industriálneho štýlu.

 

Zdroj: unsplash.com, Rustique.sk

 

You may also like