Home Dobré rady Ako sa správne starať o plastové okná?

Ako sa správne starať o plastové okná?

by spravca_2020.sk

Okenné profily vyrobené z prvotriedneho a odolného plastu voči poveternostným vplyvom je typický tým, že je nenáročný na údržbu. Na čistenie hladkého a hygienického povrchu okien vám postačí obyčajná mydlová voda a jemná utierka. Aj takýmto spôsobom môžete totiž rýchlo a účinne odstrániť špinu spôsobenú dažďom či ďalšími výkyvmi počasia. Pýtate sa, aké sú overené triky týkajúce sa starostlivosti o plastové okná a dvere?

Vyhnite sa agresívnym čistiacim prostriedkom

V prvom rade, na čistenie v žiadnom prípade nepoužívajte abrazíva ani chemikálie, ako sú napríklad riedidlá, benzén alebo podobné agresívne prostriedky. Ak nemôžete odstrániť znečistenie pomocou vyššie uvedeného postupu, obráťte sa na špecialistov, ktorí vykonajú údržbu za pomoci špeciálnych prostriedkov.

Nezabudnite na pravidelné vetranie

Moderné plastové okná cena, ktorá je mimoriadne priaznivá, majú vysokú nepriepustnosť vzduchu a sú pevne utesnené k stavebnej konštrukcii. Správne vetranie pomocou okien môže aj vám pomôcť ušetriť nemalé náklady na vykurovanie a súčasne vytvoriť zdravé prostredie v miestnosti, ktoré je alfou a omegou.  Krížová ventilácia dvoma protiľahlými oknami je obzvlášť rýchla a efektívna – jedno otvorené okno totiž niekedy nestačí. Na výmenu vnútorného vzduchu stačí ponechať okno otvorené 5 minút a ak chcete miestnosti dôkladne vyvetrať, otvorte plastové okná Bratislava doširoka, a to aspoň na 10 minút. Najlepšie výsledky dosiahnete vetraním vášho domu trikrát až štyrikrát denne. Je však dôležité zabezpečiť, aby prúd vzduchu nebol obmedzovaný (napríklad nábytkom).

Čistenie po inštalácií okien

Napriek starostlivosti, ktorú pracovníci venujú inštalácii okien či dverí, sa môžu vyskytnúť nečistoty ako sú zvyšky malty či lepidla. Tých sa zbavíte špeciálnym stierkovacím nožíkom, vďaka ktorému môžete tieto nečistoty jemne zoškrabnúť a následne pretrieť vlhkou utierkou. Tak čo poviete, budú plastové okná a plastové dvere súčasťou aj vašej domácnosti?

 

You may also like