Home Technika a internet Trávnik a krtko nie sú dobrou kombináciou

Trávnik a krtko nie sú dobrou kombináciou

by spravca_2020.sk

Asi to poznáte. Zasadíte si nový trávnik, čakáte kým bude doslova ukážkový a budete si ho môcť užívať s celou rodinou. V tom sa však ráno zobudíte a zistíte, že vám ho niekto poriadne rozryl. Za všetkým môže byť krtko alebo hlodavce, ktoré sa v tejto ,,zábave“ doslova vyžívajú. Hádam každý človek vie, že krtka sa len tak jednoducho chytiť nedá a zbaviť sa ho už vôbec nie. Našťastie však existuje nielen efektívny a účinný, ale aj humánny spôsobom, ktorým sa ho zbavíte raz a navždy. Vynaložiť na to nebudete musieť ani príliš veľa námahy, pretože odpudzovač krtkov urobí všetku prácu za vás.

Ide o malý prístroj, ktorého úlohou je odplašiť nielen krtka, ale aj hraboše, piskorov, potkanov a myši. Tí, čo tento prístroj nevyskúšali si možno myslia, že to nie je možné, pretože tieto zvieratá sa len tak nevzdajú a neodídu. Za úspechom však stojí plašič krtkov produkujúci zvuk a vibrácie na veľmi nízkej frekvencii, čo ľudské ucho nezačuje. Tieto frekvencie sa dokážu rozšíriť pod zemou a sú natoľko nepríjemné, že hlodavce sa dobrovoľne vzdajú a z vášho pozemku odídu. Môže to znieť ako zázrak, no naozaj to funguje. Ak si tento prístroj zakúpite a začnete ho používať, už nikdy viac sa vám nestane, že váš trávnik alebo úrodu niekto zničí.

Hlodavce si za cieľ nájdu iné miesto, no váš pozemok to už nebude. Veľkou výhodou tohto prístroja je, že zvuky nepôsobia na žiadne iné zvieratá a ani človeka. Voľne sa okolo neho môžu pohybovať deti a aj domáci miláčikovia, ktorí o ňom nebudú ani tušiť. Obľúbený je najmä pre jeho účinnosť, veľkosť a jednoduché používanie, pretože ho netreba nijako nastavovať, ale len umiestniť na problémové miesto. Netreba však zabúdať, že by ste ho mali chrániť pred dažďom a snehom, aby sa prístroj nijako nepoškodil. Na to aby fungoval potrebujete elektrickú energiu, no jej spotreba bude veľmi nízka. Mesačne sa vaša faktúra navýši o niekoľko desiatok centov, pričom ročne to bude pár eur. Nad kúpou plašiča preto neváhajte, váš problém vyrieši jedine on. Už nikdy nebudete musieť upravovať pozemok po krtkoch a už nikdy sa ho nebudete musieť snažiť chytiť.

Aké je ďalšie využitie tohto prístroja?

Zákazníci tento prístroj využívajú dokonca aj na plašenie hadov, pretože aj plazy sú citlivé na rovnaké zvuky ako hlodavce. Pokojne ho teda môžete použiť aj za týmto účelov, pričom sa ako bonus zbavíte aj iných zvierat. Odpudzovač hlodavcov je vďaka plastovému obalu vyrobenému z dvojitého krytia proti vlhkosti a vode vodeodolný, preto ho môžete používať aj pri dažďoch. Starať sa o neho nijako nemusíte a ide doslova o bezúdržbový prístroj. Raz za rok však treba vymeniť batérie, inak by nemal potrebný výkon a účinok. Nenechajte hlodavce a ani krtkov aby vám znepríjemňovali život, ale znepríjemnite ho vy im a to čisto humánnym spôsobom, ktorý nikomu neublíži.

You may also like