Home Dobré rady Ako si vybrať sedačku do obývačky

Ako si vybrať sedačku do obývačky

by spravca_2020.sk
Ako si vybrať sedačku do obývačky

Keď kupujete novú sedačku, nemali by ste svoj výber podceniť. Predsa len, je to kus nábytku, ktorý sa využíva každý deň a človek na ňom trávi veľké množstvo času, hlavne cez víkend. Nikomu sa však nechce vyberať sedačku príliš dlho, čo sa dá pochopiť. Preto sme napísali tento článok, ktorý sa zameria na dobré tipy ako si vybrať sedačku do obývačky.

Aký veľký je váš rozpočet?

Sedačka zvykne byť veľkou položkou z rozpočtu pri zariaďovaní domova. Je to jeden z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú výber a kúpu sedačky. Našťastie, nikdy predtým nebolo na výber také množstvo sedačiek ako dnes. Menší rozpočet preto neznamená, že sa musíte automaticky uskromniť. Práve naopak, môžete pri výbere sedačky ušetriť a ostane vám tak viac na ďalšie zariadenie domácnosti.

Aký priestor máte k dispozícii?

Je dôležité vedieť, koľko priestoru máte v obývačke. Je to asi najdôležitejšie, nakoľko zistíte, akú veľkú sedačku si môžete dovoliť a poprípade, koľko kusov môžete do obývačky umiestniť. Túto časť vám uľahčia sedačky na mieru, keďže vďaka ním môžete využiť priestor najefektívnejšie.

Ak máte priestrannú izbu, môžete využiť sedačku v tvare U. V prípade menšej obývačky je zas vhodnejšia rohová sedačka, ktorá opticky zväčšuje priestor.

Ako ju budete využívať?

O svoju sedačku sa budete deliť so svojou rodinou a ďalšími návštevami, ktoré k vám občas domov zavítajú. A samozrejme, budete ju využívať hlavne vy. Ak sa chystáte na sedačke viesť pravidelné debaty, odporúčame siahnuť po sedačke s vyššími opierkami. V prípade, ak u vás návšteva prespí, môžete zas zvoliť rozkladacie sedačky, ktoré sú na spánok najlepšie.

Aký štýl sedačky chcete? 

Čo sa týka trendov, v kurze sú príjemné odtiene neutrálnych farieb, petrolejová modrá, alebo kráľovská zelená. Na trendy by ste sa však nemali pozerať. Ide hlavne o to, čo sa páči vám. Keď ide o materiál, najľahšie sa postaráte o kožu, kde môžete vyriešiť nečistotu vlhkou handričkou. Ak však máte doma psa alebo mačku, koža sa neodporúča. Textilné sedačky zas ponúkajú príjemnejší vzhľad a ponúkajú výber mnohých vzorov a odtieňov. Ich čistenie však bude o niečo časovo náročnejšie, no to by vás nemalo odradiť od kúpy.

Vyberte si hlavne pohodlnú sedačku

Kúpa sedačky nemusí byť vôbec náročná. Stačí ak nebudete zbytočne komplikovať veci a zvolíte si takú, ktorá sa vám páči na prvý pohľad a sedenie je pohodlné.

 

 

You may also like