Home Dobré rady Poradíme vám, ako cvičiť na vibračnej plošine

Poradíme vám, ako cvičiť na vibračnej plošine

by spravca_2020.sk

Počuli ste už o vibračnej plošine, pomocou ktorej schudnete trikrát rýchlejšie ako pri iných fitness strojoch? Poradíme vám nielen to, ako ju správne používať, ale aj pre koho je určená a na čo sa zamerať pri výbere.

Prečo by ste si ju mali kúpiť

Hoci je súčasťou mnohých fitness centier, kde ju denne využívajú desiatky ľudí, vhodná je najmä do domácnosti. Vibračná plošina sa inak nazýva aj vibromasážny stroj a kvôli schopnosti prenášať vibrácie do svalov je považovaná za revolúciu v chudnutí. Výsledky sa vďaka pravidelnému a správnemu používaniu dostavia veľmi rýchlo, čo zbadáte nielen vy, ale aj ostatní ľudia. Ich výsledky potvrdzujú aj profesionálni tréneri a recenzie spokojných užívateľov. Pri cvičení na vibračnej plošine posilňujete svaly, zlepšujete hybnosť tela, krvný obeh, obehový systém a celkovú telesnú pružnosť.

Tréning na nej môžeme pokojne prirovnať k intenzívnemu cvičeniu v posilňovni, pretože výsledky sú viac než porovnateľné. Doma vám výborne poslúži najmä vtedy, ak nemáte čas dochádzať do posilňovne alebo sa pravidelne venovať dlhému tréningu. Tieto stroje zlepšia nielen výzor, ale pozitívny vplyv majú aj na rôzne zdravotné problémy ako je Parkinsonova choroba, skleróza multiplex alebo osteoporóza. Plošina je vhodná dokonca aj pre staršie ročníky, ktoré sa udržia v kondícii a pevnom zdraví. Ak chcete, aby vaši starí rodičia alebo rodičia zostali aktívni po dlhé roky, zaobstarajte im vibračnú plošinu, ktorá ich nenechá tak ľahko starnúť. Výborným strojom na zachovanie energie a života je aj orbitrek, známy pod názvom eliptický trenažér.

Ako si vybrať tú najvhodnejšiu?

Pri výbere nie je dobré pozerať len na cenu, ale aj na iné parametre, ako je kvalita a výbava. Nájdete lacnejšie a drahšie verzie, pričom je samozrejmé, že tie drahšie majú viacero funkcií a zvládnu nielen ťažšieho človeka, ale aj častejšie používanie. Dobrou správou je, že nie je problém zakúpiť dobrú plošinu v cene, akou je niekoľko mesačný vstup do fitness centra. Investícia sa vám tak onedlho vráti a navyše nemusíte nikam chodiť.

Chudnutie a aj udržiavanie sa pri stálom zdraví hravo zvládnete doma pre televízorom, čo je veľkým prínosom. Používanie tohto stroja odporúčajú aj maséri a fyzioterapeuti, čo potvrdzujú rôzne diskusie na internete. Ak si chcete vyberať z tej najlepšej ponuky na trhu, pozrite si športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam nielen vibračné plošiny, ale aj rôzne iné športové stroje, pomôcky a výrobky. Zakúpiť si ich môžete pohodlne z domova  a používať už o pár dní.

You may also like