Home Cestovanie Chcete prezuť svoje pneumatiky? Teraz je najvyšší čas

Chcete prezuť svoje pneumatiky? Teraz je najvyšší čas

by spravca_2020.sk

Obdobie prezúvania pneumatík je opäť tu. Pneuservisy sa pomaly, ale isto začínajú napĺňať a komu sa nechce čakať na prezutie dlhšie, ten by nemal váhať. Čakať totiž na prvé mrazy, alebo sneh a riešiť prezutie až potom, sa vám nemusí oplatiť.

Hoci vonkajšia teplota v nasledujúcich dňoch, alebo týždňoch bude cez deň ešte držať celkom vysoko, nastáva obdobie chladných nocí. Ráno vás môže prekvapiť, a to najmä v horských oblastiach, studená a šmykľavá cesta. Toto sú presne podmienky vozovky, na ktorú je vhodné použiť zimné pneumatiky.

Hoci na Slovensku nie sú zimné pneumatiky legislatívne povinné od určitého dátumu, ako to je napr. v Česku, kde to je 1. novembra, kedy cestu pokrýva sneh, alebo ľad, po prípade sa takéto podmienky dajú očakávať, neoplatí sa čakať na poslednú chvíľu.

Sneh a námraza totižto vo vyššie položených polohách môže prísť už teraz v októbri. Akonáhle k tomu dôjde, pneuservisy sa len tak naplnia autami na prezutie. Pokiaľ si ho nezaobstaráte sami doma, môžete si počkať i niekoľko týždňov.

Začiatok novembra je zvyčajne v servise najvyťaženejším obdobím. Ako to u ľudí býva zvykom, čakajú až na poslednú chvíľu a autá sa prezúvajú tesne predtým, než príde zima. Teraz je teda ideálny čas na to, aby ste sa objednali na prezutie pneumatík. Ak máte nedostatočný dezén, musíte navyše riešiť kúpu nových pneumatík. Nezvoľte však prvé najlacnejšie pneumatiky, ale radšej investujte do niečoho, ako sú zimné pneumatiky continental, ktoré majú overenú reputáciu.

Prezuté pneumatiky môžete mať už tak ešte predtým, než nastane hlavný nápor ľudí. Pokiaľ sa teda chcete vyhnúť čakaniu, na nič nečakajte, zbytočne neodkladajte a objednajte sa do pneuservisu na prezutie letných pneumatík za zimné pneumatiky.

You may also like