Home Zaujímavosti Akú rolu zohrali stravné lístky počas pandemickej krízy

Akú rolu zohrali stravné lístky počas pandemickej krízy

by spravca_2020.sk

Situácia spojená s pandémiou COVID-19 na týždne ochromila slovenskú ekonomiku – v prvej línii zasiahnutých stáli aj gastropodniky. Práve pre podnikateľov z tejto oblasti je pomerne náročné tvoriť si priebežne rezervy, vďaka ktorým dokážu prežiť takéto náhle a najmä nečakané situácie. Našťastie vážnosť situácie si uvedomili nielen zákazníci, ale aj veľké spoločnosti spojené s oblasťou gastronómie. Opatrenia sa začínajú uvoľňovať a reštaurácie, bistrá, jedálne či bary sa môžu nadýchnuť. Akú rolu zohrali stravné lístky počas sanitárnej krízy?

Aj stravné lístky prispeli k prežitiu gastro podnikov

Rozhodnutie zatvoriť stravovacie zariadenia prišlo prakticky zo dňa na deň. Na takýto krok, o ktorom podnikatelia netušili, že príde , sa nedá pripraviť dopredu. Hľadali teda spôsoby, ako okamžitý výpadok tržieb nahradiť. Logickým riešením bolo posilnenie rozvozu a otvorenie výdajných okienok. Tieto riešenia umožnili gastropodnikom znížiť dopady na podnikanie a ľuďom, ktorí zostali zo dňa na deň pracovať z domu a museli sa zároveň starať o svoje školopovinné deti, dôstojne zvládnuť novú situáciu

Aj vďaka stravným lístkom dochádzalo k podpore lokálnych reštaurácií, kantín či bistier. Vážnosť situácie si však uvedomovali aj korporácie, ako napríklad jeden z najväčších poskytovateľov stravných lístkov na Slovensku – spoločnosť Up Slovensko. Tá sa rozhodla do 15. mája 2020 neúčtovať podnikom, ktoré preplácajú stravné lístky či kredity v tejto spoločnosti, žiadne provízie za svoje služby.

Stravnými lístkami sa platilo i v obchodoch

Pandémia priniesla neistotu i medzi bežných spotrebiteľov, ktorí sa v dôsledku situácie rozhodli zásobiť na dlhšie obdobie. Stravné lístky tu tiež zohrali dôležitú úlohu – dá sa nimi platiť za potraviny i nealkoholické nápoje v obchodoch s potravinami a aj v obchodných reťazcoch. Mnohí teda použili stravné lístky na zásoby potravín na preklenutie celého obdobia.

Situácia ukázala výhody bezkontaktnej platby

Ak sa chcete dozvedieť o stravovacej karte Up Déjeuner viac a spoznať jej výhody, navštívte stránku www.up-slovensko.sk.

You may also like