Home Dobré rady BARF je najzdravší a najprirodzenejší spôsob kŕmenia psa

BARF je najzdravší a najprirodzenejší spôsob kŕmenia psa

by spravca_2020.sk

Neexistuje milujúci majiteľ psa, ktorý by pre neho nechcel len to najlepšie. A napriek tomu ho kŕmi granulami a umelo upravenou stravou, ktorá mu škodí a znižuje kvalitu jeho života. Mašinéria výrobcov granúl a reklama sa nás snaží presvedčiť, že jedine granule sú vhodným krmivom pre psov. Avšak jediným zdravým spôsobom kŕmenia vašich štvornohých priateľov je BARF.

BARF potrava je návratom k prirodzenosti psa

Spôsob BARF kŕmenia psov nie je ničím novým. Je vlastne len návratom k najprirodzenejšej, najlepšie stráviteľnej a najchutnejšej formy potravy pre každého psa. Názov BARF vznikol z anglických slov Bones and raw food t.j. kosti a surová strava. Jedine surové mäso a surové kosti môžu psovi dodať všetky potrebné enzýmy, vitamíny, minerály, vlákninu, tuky, bielkoviny a sacharidy. Takáto potrava je biologicky vhodná pre psov. Žalúdok psa je stvorený na to, aby svojimi žalúdočnými kyselinami trávil surové mäso. Ani kosti mu nerobia problémy. Vďaka tzv. ihlovému reflexu je psí žalúdok chránený pred poranením výčnelkami kostí. Navyše sú kosti priam elixírom zdravia pre chrup psa. Pri barfovaní surové mäso pre psa nikdy tepelne neupravujte. Kosti varením zmäknú a ich úlomky môžu byť pre psíkov nebezpečné. K surovému mäsu je potrebné pridávať ako prílohu zeleninu alebo zeleninové salámy.

BARF potrava pre psov je zdravá a chutná

Zástancovia granúl často tvrdia, že BARF potrava je škodlivá. Presný opak je pravdou. Granule sa objavili na svete pred sto rokmi. Bol to síce šikovný ťah výrobcov a skvelý biznis, ale nie dobrá správa pre psov. Granule obsahujú množstvo umelých látok, dochucovadiel a konzervantov. Práve preto psy strácajú svoje prirodzené inštinkty a vitalitu. BARF krmivo pre psov, zeleninové salámy, kvalitné surové mäso a kosti sú jedinou možnosťou zdravého kŕmenia a zdravého psa. Rozhodnutie pre zmenu k lepšiemu variantu kŕmenia je na vás. V prípade, že vyskúšate barfovanie, pozitívne pôsobenie tejto potravy uvidíte za pár dní. Váš pes bude mať na prvý pohľad krajšiu pokožku a srsť. Jeho trávenie bude fungovať ako hodinky. Na zuboch psíka sa nebude tvoriť zubný kameň. Zoptimalizuje sa jeho telesná hmotnosť, zvýši energia a chuť do života. Pes bude odolnejší, jeho imunita zosilnie a vďaka tomu vám prinesie ešte viac radosti po dlhé roky.

 

 

 

 

You may also like