Home svet v roku 2020 Bezpečná domácnosť bez obáv zo zlodejov

Bezpečná domácnosť bez obáv zo zlodejov

by spravca_2020.sk
Bezpečná domácnosť bez obáv zo zlodejov

Na zabezpečenie vašej domácnosti pred zlodejmi nestačia len bezpečnostné dvere alebo alarm. Zabudnúť by ste nemali ani na vnútornú ochranu cenností. Peniaze, šperky a dôležité dokumenty dokonale ochránia certifikované trezory.

Zlodeji útočia stále dômyselnejšie

Zabezpečovacie technológie sa neustále vyvíjajú, ale dômyselnejší sa stávajú aj zlodeji. Stačí im zopár dní sledovať poštové schránky a vedia, v ktorom byte alebo dome sa majiteľ nezdržiava už dlhšiu dobu. Bez problémov prekonajú aj tie najkvalitnejšie bezpečnostné dvere či alarmy a vo vnútri im už nič nebráni odcudziť všetko, čo je cenné. Dávajte si preto pozor na to, aby bola poštová schránka počas vaše neprítomnosti pravidelne vyberaná. Nechváľte sa na sociálnych sieťach, že odchádzate na dovolenku a fotky do statusov pridávajte radšej po príchode. Poproste známych alebo vašu rodinu, aby dom občas skontrolovali a poprípade vyvetrali. Otvorené okná a pohyb v dome zlodejov odradia. A v neposlednom rade si zaobstarajte trezor, do ktorého skryjete najcennejší majetok.

Ako vybrať trezor do domácnosti

Dôležité je si uvedomiť, že trezory nie sú pokladničky. Niektoré z nich zaberú naozaj veľa miesta. Predovšetkým v prípade, že potrebujete do trezoru uložiť cennosti väčších rozmerov. Práve rozmer je určujúcim parametrom pre výber trezoru.

Účel trezoru

V špecializovaných obchodoch nájdete trezory, ktoré sú šité na mieru takmer na každý účel. Niektoré slúžia na úschovu zbraní, iné na ochranu cennej zbierky alebo peňazí. Vopred si rozmyslite, čo všetko budete v trezore uchovávať a podľa toho sa zamerajte na jeho veľkosť. Existujú trezory veľké ako schránka, iné majú rozmery šatníka. Trezor sa nedá dodatočne zväčšovať, a preto je vždy lepšie kúpiť väčší model. Trezor môže voľne stáť, napríklad ukotvený v skrini, alebo sa dá zabudovať do steny či do podlahy. Dbajte na to, aby umiestnenie trezoru nelákalo oči neznámych návštevníkov.

Bezpečnosť

Nikdy nekupujte trezory, ktoré nie sú certifikované. Jedine certifikované výrobky sú maximálne bezpečné. Z certifikátu sa zároveň dozviete údaj o bezpečnostnej triede. Úroveň bezpečnostnej triedy udávajú akreditované skúšobné ústavy, ktoré podrobujú trezory náročným testom. Samozrejme platí pravidlo, že čím vyššia je trieda bezpečnosti, tým zložitejšie bude pre zlodejov prelomiť ochranu. Podľa výšky vašej investície si môžete vybrať z trezorov uzamykateľných na kľúč, z modelov ovládaných vašim odtlačkom prsta alebo z trezorov s elektronickým zámkom. Nezabúdajte však, že trezor ochráni váš majetok, a preto by ste na jeho kúpe nemali šetriť.

You may also like