Home svet v roku 2020 Nielen na hotelových recepciách sa vám zídu trezory na kľúče

Nielen na hotelových recepciách sa vám zídu trezory na kľúče

by spravca_2020.sk
Nielen na hotelových recepciách sa vám zídu trezory na kľúče

Prevádzkovatelia menších ubytovacích zariadení poznajú peripetie s kľúčmi voľne visiacimi na recepcii. Tento spôsob ukladania kľúčov nie je bezpečný a tiež nie veľmi estetický. Našťastie existuje riešenie vo forme trezorov alebo schránok na kľúče.

Bezpečné uschovanie kľúčov a cenností

Z osobnej skúsenosti vieme, ako je dôležité myslieť na bezpečnosť v ubytovacích zariadeniach. V malých rodinných hotelíkoch a penziónoch nie je ničím nezvyčajným, že jeden zamestnanec robí recepčného, musí vybehnúť von vybrať poštové schránky, obslúžiť hostí v lobby bare alebo dokonca upratovať. Práve v malých zariadeniach tohto typu môže prísť ku krádežiam v izbách hostí. Takáto nepríjemnosť sa stala aj nám, keď sme po príchode z prechádzky nenašli na izbe notebook a fotoaparát. Dvere neboli vypáčené, okná boli zavreté. Pri vyšetrovaní polícia zistila, že recepčný si odskočil vybaviť iné povinnosti. Kľúče na recepcii viseli len tak bez ochrany na háčikoch a ktokoľvek si ich mohol „požičať“. Naše veci boli nenávratne preč a hotel stratil dobré meno. Situácia, ktorú opisujeme má veľmi jednoduché riešenie, ako jej predísť.

Jednoduché, lacné a praktické riešenie pre hotely

Cennosti hotelových hostí a kľúče od izieb sa dajú uchovávať v trezoroch na kľúče a dobre vám poslúžia aj prenosné pokladničky. Niektoré menšie hotelíky bez nepretržitej prevádzky recepcie využívajú na odkladanie kľúčov taktiež schránky. Klasická poštová schránka umiestnená v blízkosti recepcie je vhodná na vhodenie kľúčov pri odchode hostí. Podobné schránky ako poštové je možné vidieť vo väčších hoteloch. Hostia do nich hádžu kľúče, keď opúšťajú izbu. Recepčný schránku raz za čas vyberie a kľúče uloží do priečinkov. Najbezpečnejšie je uloženie kľúčov do trezoru na kľúče. Trezory na kľúče sú veľmi skladné a bezpečné. Pri ochrane kľúčov si môžete vybrať uzamykanie klasickým alebo bezpečnostným zámkom. Bezpečnostné zámky majú možnosť nastavenia MASTER kódu. Sejfy a schránky na kľúče sa dajú prenášať vďaka ich nízkej hmotnosti. Zároveň sú sejfy na kľúče veľmi prakticky vnútorne usporiadané. Obsahujú menovky, krúžky a nastaviteľné háčiky na kľúče. Väčšina týchto sejfov je vyrobená z oceľového krytu. Schránky a sejfy na kľúče oceníte na recepciách ubytovacích zariadení, na recepciách polyfunkčných budov alebo na vrátniciach väčších výrobných závodov.

You may also like