Home svet v roku 2020 TOP 3 najväčší výrobcovia hliníkových diskov na svete

TOP 3 najväčší výrobcovia hliníkových diskov na svete

by spravca_2020.sk
Hliníkové disky

Hliníkové disky majú lepšiu tepelnú vodivosť, antikorózne vlastnosti a oveľa menšiu váhu než klasické plechové disky, čo z nich robí najlepšiu voľbu pre osobné motorové vozidlá. Ak si potrpíte na renomované a overené značky, v dnešnom článku vám prinášame prehľad tých najväčších výrobcov hliníkových diskov na svete.

Hliníkové disky sú dnes znakom luxusu. Vyrábajú sa v rôznych povrchových úpravách a farebných prevedeniach, vďaka čomu dokážu dodať autu osobitý vzhľad. Pri ich kúpe však musíte rátať s vyššou cenovkou. Od akých výrobcov sa oplatí kúpiť hliníkové disky?

BORBET

Výrobca hliníkových diskov BORBET by sa dal označiť ako rodinný podnik z nemeckého regiónu Sauerland. Vznikol už v roku 1962 a časom sa stal svetovým lídrom vo výrobe diskov z ľahkých zliatin. Hliníkové disky BORBET sa vyznačuje dokonalou kvalitou, inovatívnymi technológiami a priekopníckym dizajnom. Táto medzinárodne úspešná značka má v súčasnosti deväť pobočiek s približne 4 600 zamestnancami.

Hliníkové disky značky BORBET dostanete aj na našom e-shope pneumatiky.sk, v rôznych dizajnoch, farebných prevedeniach a cenových hladinách tak, aby ste si mohli vybrať presne tie pravé pre vás.

ENKEI

Druhým najväčším výrobcom hliníkových diskov na svete je spoločnosť ENKEI, ktorá sa špecializuje na odlievanie a kovanie diskov z kompozitných zliatin. Tieto disky preferujú najmä japonskí výrobcovia automobilov a motoristi v Severnej a Latinskej Amerike. Zaujímavosťou je, že firma ENKEI vyrába aj high-tech závodné kolesá pre rôzne motošporty ako rally, drift a dokonca aj monoposty F1, konkrétne pre stajňu McLaren, ktorej sa v uplynulej sezóne darí lepšie než po minulé roky.

RONAL WHEELS

Trojicu najväčších výrobcov hliníkových diskov uzatvára spoločnosť RONAL WHEELS s obchodným zastúpením po celom svete. Podľa štatistík táto firma vyrobí ročne až 20 miliónov diskov v 11 továrňach na 3 kontinentoch. Bránami jej závodov prejde denne neuveriteľných 7000 zamestnancov.

You may also like