Home Dobré rady Bio potraviny – oplatí sa investovať alebo nie?

Bio potraviny – oplatí sa investovať alebo nie?

by spravca_2020.sk

Predaj ekologických potravín rastie, ale podiel na trhu s potravinami je aj naďalej prevyšovaný tradičnými potravinami. Aj keď väčšina výskumov nedokáže dokázať, že ekologické potraviny sú výživnejšie, sú oveľa bezpečnejšie, čo sa môže podpísať na zdraví a celkovej vitalite každého z nás.

Pozor na pesticídy a škodlivé hormóny

Neekologické potraviny zväčša obsahujú škodlivé hormóny a pesticídy. Pesticídy sú jedovaté, keďže svojou podstatou sú určené na zabíjanie. Pesticídy môžu spôsobiť neurologické problémy, rakovinu, neplodnosť, nevoľnosť, vracanie, hnačku, alergie či astmu, vyrážky a iné kožné problémy. Pesticídy a iné toxíny môžu pre deti predstavovať zdravotné riziko. Mnoho štúdií totiž spája pesticídy s nízkou pôrodnou hmotnosťou, vrodenými chybami, neurologickými problémami a poruchami správania, narušenou funkciou hormónov, autizmom a rakovinou. Boli tiež spojené s problémami neplodnosti u mužov a žien. Pokiaľ rodičia zvolia kvalitné bio potraviny, nielen oni, ale aj ich ratolesti budú vystavené menšiemu zdravotnému riziku, čo už rozhodne stojí za zváženie, no nie?

Bio potraviny – prečo áno?

Biopotraviny neobsahujú umelé konzervačné látky, takže zákazníci si môžu vychutnať čerstvý a zdravý produkt, ktorý priaznivo pôsobí na ich organizmus. Organické potraviny neobsahujú chemické príchute, takže skutočná chuť jedla je pravá. Čerstvosť je presne to, čo bio potraviny od naureus ponúkajú, čo si všimnete od prvého momentu. Ekomedica ponúka tie  najkvalitnejšie suroviny z prostredia, kde sú pre ich rast ideálne podmienky. Pri výrobe sa sústreďuje na maximálnu kvalitu, používa moderné technológie spracovania a konzervovania, aby sa zachovali čo najvyššie výživové hodnoty obsiahnuté v surovinách, z ktorých sú produkty vyrábané. Tak čo poviete, aj vy dáte prednosť zdravým bio potravinám, do ktorých sa dnes skutočne oplatí investovať?

 

You may also like