Home svet v roku 2020 Byt ako investícia

Byt ako investícia

by spravca_2020.sk
Byt ako investícia

Väčšina ľudí rieši kúpou bytu vlastné bývanie. Byt alebo rodinný dom je investíciou neraz na celý život. Kúpu nehnuteľnosti si tak každý poriadne premyslí. Nehnuteľnosť ale nemusíte kupovať len preto aby ste si zabezpečili bývanie ale aj ako investíciu.

Zdá sa, že investovanie do nehnuteľnosti je dobrou investíciou. Cena nehnuteľností postupne rastie. Či sa už rozhodnete investovať do bytu alebo rodinného domu je predpoklad, že ho o pár rokov predáte drahšie. Zarobiť môžete aj prenájmom nehnuteľnosti. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že to má samé plusy nemusí tomu tak byť vždy. Skôr ako začnete hľadať na internete „predaj bytov Bratislava“ mali by ste vedieť ako si nehnuteľnosť vybrať.

Byt alebo dom

Aby ste na nehnuteľnosti zarobili bude najlepšie ju prenajímať. Z tohto hľadiska by vás mala zaujímať lokalita. Kompletná občianska vybavenosť a dobrý stav nehnuteľnosti sú výhodou. Dobré je ak nehnuteľnosť nie je orientovaná do rušnej ulice.

Skôr prenajmete byt než rodinný dom. Medzi najžiadanejšie patria jedno a dvoj izbové byty. Menej žiadané sú byty, ktoré sú na prízemí a na najvyššom poschodí.

Pokiaľ chcete kúpiť rodinný dom počítajte s tým, že môže trvať istý čas kým bude prenajatý. O tento typ nehnuteľnosti je ohľadom prenájmu menší záujem. Počas tej doby musíte všetky poplatky (týkajúce sa domu aj bytu) platiť zo svojho.

Stav nehnuteľnosti

Staršie nehnuteľnosti sú lacnejšie, neraz ale vyžadujú rekonštrukciu, ktorú budete musieť financovať. V opačnom prípade budete dlhší čas hľadať podnájomníkov.

Novostavby sú ideálnou voľbou. Nemusíte nič opravovať, prerábať ani vymieňať. Vhodné nehnuteľnosti nájdete aj v Bratislave, napríklad Jégého alej byty na predaj stále ponúka, stačí si len vybrať. Hneď ako byt kúpite môžete ho prenajímať.

Výška prenájmu

Čím viac budete pýtať tým menšiu šancu máte, že nehnuteľnosť rýchlo prenajmete. To ale neznamená, že musíte ísť pod cenu. Prenájom by mal pokryť výdavky spojené s bytom. Ak ste kupovali byt na hypotéku mal by prenájom pokryť aj mesačné splátky hypotéky, čo môže cenu nájmu dosť predražiť. Dobre si preto rozmyslite kde a akú investičnú nehnuteľnosť kúpite a aj to ako ju budete financovať.

You may also like