Home svet v roku 2020 Elektrické dopravné prostriedky sú priekopníkom v dnešnej doprave

Elektrické dopravné prostriedky sú priekopníkom v dnešnej doprave

by spravca_2020.sk
Elektrické dopravné prostriedky

Elektrické kolobežky a bicykle už dávno nie sú len pre deti a seniorov. V dnešnej dobe sú plnohodnotnou súčasťou dopravy najmä v mestách, kde vďaka nim ušetríte množstvo času, ale ochránite aj životné prostredie.

Nejazdia na nich len tínedžeri, ale aj páni v sakách a dámy s kabelkami

Hoci na Slovensku nie sú elektrické kolobežky ešte tak veľmi populárne, ako v iných častiach sveta, tento trend veľmi rýchlo napreduje aj u nás. Kým pred pár rokmi sme na nich mohli vidieť jazdiť len deti alebo starších ľudí, v súčasnosti ich využívajú všetky vekové kategórie. Práve elektrické kolobežky sa stali súčasťou mestskej dopravy a to nielen v lete, ale aj v zime. Dôvodov, prečo po nich ľudia siahajú je niekoľko a to najmä finančná dostupnosť, ktorá sa napríklad s autom alebo lístkom na mestskú dopravu nedá porovnávať. Aj keď nejde o najmenšiu investíciu, po pár mesiacoch sa vám vráti. Užívatelia ocenia najmä rýchlosť a šetrenie času, ktorý bežne strácame počas premávky v mestách. Kolóny sú veľkým problémom nielen tých najväčších, ale aj menších miest a pomocou kolobežky sa do práce či do školy dostanete nielen rýchlejšie, ale aj jednoduchšie. Keďže kolobežka jazdí na elektrický pohon, netreba nikdy tankovať, čo je ďalšia výhoda pre peňaženku.

Pomocou nej sa dostanete aj cez tie najmenšie uličky a využiť môžete skratky, vďaka ktorým si cestu skrátite aj o niekoľko desiatok minút. Nemusíte sa obávať, že by ste sa počas jazdy na nej zapotili, pretože sa pohodlne veziete a nemusíte vyvíjať žiadnu fyzickú aktivitu. Obľúbená je aj v rámci kombinovania dopravy, nakoľko je veľmi jednoduché ju poskladať, zobrať do ruky a využiť vlak, autobus alebo električku. Na rozdiel od bicykla nezaberá toľko miesta a ľahko ju poskladáte aj do väčšej tašky alebo hodíte do kufra auta. Možností na jej využitie je obrovské množstvo a kým cez týždeň sa dá používať na jazdu do práce, cez víkend si na nej môžete vyraziť na rodinný výlet. Veľmi dobrým spoločníkom je hlavne pre mladých ľudí, ktorí nemajú vlastné auto alebo chodia ešte do školy. Ak im zaobstaráte elektrickú kolobežku, už nikdy ich nebudete musieťvoziť, ale postarajú sa o to sami.

Dobrou alternatívou je aj elektrobicykel

Ak vás kolobežka neoslovila, no radi by ste jazdili do práce ekologicky a efektívnejšie, možnosťou je aj elektrický bicykel. Vhodný je najmä na dlhšie vzdialenosti a preto sa využíva nielen po meste, ale aj mimo neho. Pred nejakým časom boli elektrobicykle primárne určené skôr pre starších ľudí, no doba veľmi rýchlo napreduje a stali sa súčasťou života žien a mužov v rôznom veku.

Tieto dopravné prostriedky sú aj dobrým tipom na darček, ktorý obdarovaný určite využije. Ak si chcete pozrieť širokú ponuku sortimentu, navštívte športového predajcu inSPORTline, kde si určite vyberiete. V ponuke nájdete aj iné športové stroje a pomôcky, ktoré vám spríjemnia nielen voľný čas, ale aj zlepšia zdravie.

 

You may also like