Home svet v roku 2020 EXPO 2020 bude v Dubaji

EXPO 2020 bude v Dubaji

by spravca_2020.sk

Ako prvý v arabskom svete, bude Dubaj v roku 2020 hostiť EXPO – Svetovú výstavu priemyslu a kultúry, ktorá sa koná už od polovice 19. storočia. Účasť na výstave potvrdilo 160 krajín a chýbať medzi nimi nebude ani Slovensko ako riadny vystavovateľ.

Čo chystá Dubaj

EXPO 2020 v Dubaji má byť podľa organizátorov najväčšie, aké sa kedy v histórii uskutočnilo. Očakáva sa tu rekordný počet návštevníkov z celého sveta, a to až 25 miliónov. Hlavným sídlom výstavy bude komplex Dubai World Central v štvrti Jebel Ali. Trvať bude od 20. októbra 2020, až do 10. apríla 2021. Témou výstavy je „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“, s podtémami „Príležitosť“, „Mobilita“, „Udržateľnosť“. Návštevníkov tu, okrem samotnej výstavy, bude čakať aj množstvo sprievodných akcií a zaujímavostí. Pozrieť si budú môcť krokodílí park, mestečko s miniatúrami slávnych svetových stavieb, najväčšiu palmovú botanickú záhradu na svete, či dedinku EXPO. Tá bude čosi ako napodobeninou tradičného arabského trhu. Lákadlá pre turistov sú teda naozaj veľké.

Ak sa však rozhodnete, že EXPO v Dubaji navštívite, pripravte sa na nemalé náklady. Aj keď organizátori sľubujú, že budú stavať najmä hotely strednej triedy, mesto už teraz zaviedlo turistickú daň. Tá predraží týždenný pobyt o desiatky eur. Okrem toho patrí Dubaj medzi najdrahšie mestá sveta.

Slovensko na EXPO 2020

Financovanie účasti Slovenska na Svetovej výstave bude stáť 6,84 milióna eur. Túto sumu už odsúhlasila vláda. Naša národná expozícia bude vybudovaná na ploche 1550 m2 a generálnym komisárom bude Vladimír Rak. Za svoj hlavný cieľ na EXPO 2020 považuje „zabezpečenie podmienok pre čo najúspešnejšiu prezentáciu Slovenska ako krajiny, ktorá pri svojom hospodárskom raste využíva moderné technológie, rešpektuje vysoké štandardy ochrany životného prostredia a má veľký vedecký a inovačný potenciál.“ Slovenská expozícia bude prezentovať našu súčasnú architektúru, dizajnérske štýly a kultúru.

You may also like