Home svet v roku 2020 Zaujímavosti Letných olympijských hier v roku 2020

Zaujímavosti Letných olympijských hier v roku 2020

by spravca_2020.sk

Každé olympijské hry, či už letné alebo zimné, sú zaujímavé samy osebe. Je to obrovský športový sviatok, ktorý zjednotí športovcov, ale aj fanúšikov športu z celého sveta. Najbližšie Letné olympijské hry sa budú konať v roku 2020 v japonskom Tokiu. Čím budú zaujímavé?

Pribudnú nové športy

O tom, že na Olympijských hrách v Tokiu pribudnú nové športy, sa rozhodlo hlasovaním Medzinárodného olympijského výboru už v roku 2016 v Rio de Janeiro. Na aké športy sa môžeme tešiť? Po niekoľkoročnej prestávke sa na olympiádu vráti bejzbal a softbal. Naposledy boli tieto športy súčasťou letnej olympiády v roku 2008, a to v Pekingu. V tomto prípade ide teda o staronové športové disciplíny. Z úplne nových športov však na letnú olympiádu pribudne surfovanie, skateboarding, športové lezenie a karate. Najmä karate prijali japonskí športovci a fanúšikovia s nadšením. V tejto krajine ide totiž o mimoriadne populárny šport.

Druhá japonská letná olympiáda

Japonci hostili Letné olympijské hry už v roku 1964. Už vtedy dokonalou organizáciou a perfektným vybavením olympiády prekvapili celý svet. Inak to zrejme nebude ani na hrách v roku 2020. Ich hlavné motto „Objavte budúcnosť“ sa má premietnuť v mnohých smeroch, a to najmä v rozsiahlom využití umelej inteligencie. Organizátori hier vraj plánujú využiť robotov, ktorí budú napríklad usmerňovať prichádzajúcich návštevníkov na letiskách, poskytovať im informácie, či nosiť batožinu. Inovatívny by mal byť aj otvárací ceremoniál. V Japonsku vraj bude namiesto ohňostroja vrcholom ceremoniálu umelo vytvorená meteorická sprcha. V roku 2019 by mal zároveň byť dokončený nový olympijský štadión, ktorý dokáže hostiť až 68 tisíc fanúšikov športu.

O tom, že budú tieto olympijské hry úplne iné, ako tie v roku 2016 v Rio de Janeiro, nepochybujeme už teraz. No na to, či budú Hry XXXII. olympiády v Tokiu naozaj najinovatívnejšie v doterajšej histórii, si budeme musieť ešte počkať.

 

 

You may also like