Home Dobré rady Fakty o špine na podlahe alebo prečo by ste mali investovať do jej čistoty

Fakty o špine na podlahe alebo prečo by ste mali investovať do jej čistoty

by spravca_2020.sk

Mokrá podlaha = čistá podlaha. Táto veta z vojenčiny nebola pravdivá predtým a nie je ani v dnešných časoch. Prinášame vám niekoľko zaujímavých faktov, ktoré vás presvedčia, aké dôležité je starať sa o podlahu vo vašich priestoroch.

80% všetkých nečistôt v budove pochádza z vonkajšieho prostredia. Je to prirodzené. Veľa iných možností ako sa dostať dnu prach a špina nemá a preto je veľmi dôležité v prvom rade predchádzať zavlečeniu nečistoty. Časom sa ale upratovaniu podlahy nevyhnete.

Špina totiž nie je len esteticky nepríjemná. Množstvo prachu, peľu a nečistôt môže dráždiť dýchacie cesty zamestnancov, ktorí sú náchylní na alergie. Obzvlášť v kancelárskych komplexoch s permanentne zapnutou klimatizáciou bez možnosti otvorenia okien to predstavuje potencionálne riziko pre zdravie.

Ak sa spoliehate na pravidelné vysávanie, asi vás zarazí fakt, že až 90% prachu a nečistôt nedokáže priemerný komerčný vysávač odstrániť z kobercov a podlahy. Veľkým problémom v zimnom období býva posypová soľ z chodníkov. Tá je agresívna voči vláknam koberca alebo podlahe. Ak sa pravidelne nevykonáva údržba, môže ich to nenávratne poškodiť.

Čistá podlaha je zároveň vizitkou majiteľa budovy. Podľa výskumu až 42% ľudí posudzuje celkovú čistotu priestorov na základe stavu podlahy. Aj podlaha vás reprezentuje, preto zanechajte obchodným partnerom a klientom dobrý dojem a nepodceňujte jej údržbu.

Najmä na jar a na jeseň počas daždivých dní zaznamenáva vaša podlaha enormný „útok“ špiny. Vedeli ste, že až 12-násobne viac nečistôt si prinesiete z vonkajšieho prostredia do budovy počas upršaných dní? Alebo inak povedané, alarmujúci stav čistoty viete dosiahnuť behom jedného dňa, často krát aj skôr.

Ak sme spomínali, že 42% ľudí posudzuje celkovú čistotu priestoru podľa stavu podlahy, tak asi neprekvapí fakt, že 40% všetkých nákladov na údržbu ide práve do čistoty podlahy.

Zdravotné hľadisko v sebe skrýva ešte jednu vec – možnosť úrazu. Až 35% úrazov vo firmách je spôsobených pádom, pošmyknutím alebo zakopnutím o podlahu. Známy je prípad v USA, kde sa zákazník reťazca Wal-mart zranil pri páde na mokrej podlahe a firma ho musela rozhodnutím súdu odškodniť sumou 1 milión dolárov. Na Slovensku podobné scenáre nehrozia ale aj tak by malo byť cieľom každej firmy predchádzať takýmto udalostiam.

Naša firma pristupuje k čisteniu podlahy s maximálnym úsilím. Máme všetko, čo je pre dosiahnutie cieľa dôležité – skúsenosti, tím ľudí, čas a profesionálne vybavenie.

Snažíme sa postupovať ekologicky a kde je to možné, tak používame šetrné čistiace prostriedky a postupy.

Je jedno, či máte svoje priestory v Bratislave alebo Košiciach. Za špinavou podlahou vycestujeme do celého Slovenska. Kontaktujte nás a nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku.

 

You may also like