Home Dobré rady Ako vylepšiť domácu grilovačku? Váš Grilmajster 2020

Ako vylepšiť domácu grilovačku? Váš Grilmajster 2020

by spravca_2020.sk

Grilovanie na záhrade patrí medzi najobľúbenejšie trojsezónne aktivity. Čas strávený s priateľmi či rodinou je TOP v rebríčku priorít. A nie je to len dobrým jedlom. Najlepšieho hostiteľa robí dobrý steak aj prostredie. Tu sú tipy, ako si odniesť titul GRILMAJSTER 2020.

Gril na prvom mieste

Alfou a omegou správnej grilovačky je výber grilu. Pri jeho výbere zohráva úlohu predovšetkým kvalita a cena. Najlacnejšou alternatívou je zadovážiť si gril na drevené uhlie. Vďaka nízkej cene a ľahkej obsluhe je to najčastejšia voľba Slovákov. Ich nevýhodou je však dlhší čas prípravy jedál.

Finančne náročnejšie sú elektrické a plynové grily. U nich však oceníte ľahkú reguláciu tepla, menej dymu a zdravšie jedlo. Ich výhodou je aj jednoduchšie čistenie.

A práve na dôsledné čistenie grilu je treba dať veľký pozor. To, ako sa oň staráme, sa odzrkadlí na jeho životnosti. Aj tu je pomoc jednoduchá: správny výber čistiacich prostriedkov.

Trávnik, vizitka záhradnej party

Trávnik je prvá vec, ktorá návšteve padne do očí, preto je dôležité sa oň pravidelne starať. Na začiatku je dôležité vybrať správnu kosačku, ktorá spraví z kosenia príjemnú aktivitu. Nezabúdať by sme mali aj na miesta, kde sa kosačka nedostane. Tu prichádza na rad malý kosák, nožnice a pracovné rukavice.

Do starostlivosti o trávnik patrí aj jeho pravidelné polievanie. V horúcich letných mesiacoch sa neodporúča spoliehať na prírodnú závlahu. Pre udržanie zeleného trávnika je nutné dopriať mu dostatočné množstvo vody.

Netreba zabúdať aj na detaily, dôležité pre oko: vysadenie okrasných kríkov či kvetín.

Dlažba či altánok?

Túto dilemu by ste mali zvážiť podľa svojich možností – priestorových aj finančných. Altánok je dobrou voľbou pri väčšej záhrade, aby svojou mohutnosťou príliš nezmenšil voľný priestor. Jeho nevýhodou je väčšia finančná záťaž či pravidelná údržba, výhodou využiteľnosť aj pri nepriaznivom počasí.

Na ochranu vášho trávnika postačí aj jednoduchá a vkusná dlažba. Trh ponúka rôzne materiály a šikovný majster ich zvládne spraviť za pár dní.

Ak neplánujete do okolia veľa investovať, alternatívou je spraviť si priestor pod gril z obyčajného kameňa a malty. Fantázii sa medze nekladú.

Šéfkuchár v záhrade

Nemusíte byť profesionálny kuchár, ale môžete tak vyzerať. Ak chcete posunúť level grilovačky o stupeň vyššie, vymeňte klasickú zásteru za kuchársky rondon. Vaši hostia určite ocenia snahu a budú vidieť, že vám na nich záleží. A nejde o prehnanú investíciu, naopak. Cena jednoduchších rondonov sa pohybuje okolo 15 Eur a efekt je na nezaplatenie. Veľký výber kuchárskeho oblečenia za dobrú cenu majú predajne REMPO, kde nájdete aj ďalších osožných technických pomocníkov pre grilmajstrov.

Prajeme Vám príjemne strávené chvíle s blízkymi a dobrú chuť!

You may also like