Home Dobré rady Starostlivosť o matrace. Ako na to?

Starostlivosť o matrace. Ako na to?

by spravca_2020.sk

Matrac nie je len podložka, na ktorej spíme, ale je dôležitou súčasťou každej postele, o ktorú by sme sa mali poriadne starať. Netreba žiadne špeciálne úkony, ktoré by ste nezvládli, no určite ich nepodceňujte.

Pár rýchlych tipov, ktoré oceníte

Starostlivosť o matrac nie je dôležitá len pri drahších výrobkoch, ktoré chceme, aby dlho vydržali, ale pri každom jednom kuse. Keďže ho používame pravidelne a na dennej báze, mali by sme ovládať pár trikov, ako ich udržať čo najdlhšie v kondícii a čistote. Čím viac pozornosti a času im doprajeme, tým dlhšie matrace vydržia a nebude potrebné ich často vymieňať. V konečnom dôsledku ušetríme aj rodinný rozpočet, pretože matrac nie je lacná záležitosť.

Vetranie a pravidelné otáčanie – nie je dôležité, aký typ a kvalitu matracu máme, každý jeden sa po čase na niektorých miestach preleží, k čomu dochádza na základe nerovnakého zaťaženia. Každý z nás má nejakú obľúbenú polohu a práve kvôli nej je pretáčanie matraca dôležité. Otáčať matrac netreba každý deň, ale aspoň raz za mesiac tak, že vymeníme polohu hlavy a nôh a tak isto aj stranu. Možno sa bude zdať jeho vetranie niekomu nepodstatné, no pri spánku sa každý človek potí, čo môže mať z následok deformáciu matraca alebo vznik plesní.

Škvrny a usadeniny – nie sú ničím výnimočným hlavne pri malých deťoch alebo domácich miláčikoch. Posteľná plachta toho síce veľa zakryje, no pred tým, čo je na matraci by sme nemali zatvárať oči. Veľkým pomocníkom v tomto prípade je chrániť matraca, ktorý je dokonalou ochranou pred rôznymi tekutinami. Ak je vaša posteľ pravidelne vystavená tomuto riziku, mali by ste si matracový chránič určite zaobstarať.

Pozor na rošt – posteľný rošt nie je len obyčajnou podložkou, na ktorej je matrac umiestnený, ale má aj iné funkcie. Jeho kvalita je rovnako dôležitá, pretože od neho závisí nielen kvalita spánku, ale aj životnosť matraca. Čím kvalitnejšia je ich kombinácia, tým viac rokov budú spĺňať požadované kritériá. Jeho úlohou je matrac odvetrávať, odparovať vlhkosť, ale aj uchovanie jeho anatomického tvaru.

Základom je dobrá kúpa 

Tak, ako sme už spomínali, o každý jeden matrac sa treba pravidelne starať bez ohľadu na to, koľko stál. Čím drahší a kvalitnejší si ale doprajete, tým dlhšie budete chcieť, aby vydržal. Pri kúpe nového matraca nie je dobré kupovať hneď u prvého predajcu, ale pozrieť si širokú ponuku na trhu. Predaj matracov nájdete nielen v kamenných predajniach, ale aj online, kde je možné  všetko potrebné do spálne zakúpiť z pohodlia domova. Odporúčanými výrobkami sú materasso matrace, ktoré ponúkajú dlhoročnú kvalitu a spokojnosť.  

You may also like