Home Cestovanie Hor sa na bicykle! Čo budete potrebovať k tomu, aby ste mohli bicykle jednoducho prepraviť?

Hor sa na bicykle! Čo budete potrebovať k tomu, aby ste mohli bicykle jednoducho prepraviť?

by spravca_2020.sk

Príjemné letné počasie je pomaly, ale isto v nedohľadne a s tým nepochybne aj cyklistická sezóna, na ktorú sa už mnohí z nás nevedia dočkať. Veď čo by človek robil bez športovej aktivity, však? Či už plánujete vyraziť na hory alebo chalupu, kde strávite dovolenku, nezabudnite na nosič bicyklov, ktorý pre svojich užívateľov poskytuje množstvo bezkonkurenčných výhod.

Uzamykateľný strešný nosič, ktorý poskytuje prvotriednu bezpečnosť

Najrozšírenejší nosič na bicykle, ktorý sa používa, je ten, ktorý sa umiestňuje na strechu auta. Výhodou je, že tieto typy nosičov sú variabilné, čo znamená, že umožňujú prenos bicyklov rôznych veľkostí. Môžete si zvoliť trebárs nosiče bicyklov Yakima, ktoré sú zárukou jedinečnej konštrukcie, ergonomického tvaru i prvotriedneho zabezpečenia bicykla. Vy tak môžete byť pokojný, že je váš bicykel v bezpečí počas jazdy, a to vďaka špičkovému uchyteniu, ktorého montáž je hračkou aj pre menej zdatných ľudí. Pri výbere sa nezabudnite však informovať o tom, či je možné vami vybraný typ nosiču na bicykle, trebárs najvyhľadávanejší nosič Thule 926, možné namontovať na typ vozidla, ktorý vlastníte, aj keď zväčša je možnosť inštalácie na akýkoľvek typ automobilu, čo je ďalšia z bezprostredných výhod. Ak sa chystáte na dovolenku, nezabudnite ani na strešný box, ktorý vám umožní prepraviť batožinu, náradie či iné príslušenstvo, bez ktorého si neviete predstaviť voľné dni.

Cyklovozíky a ich výhody, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

Cyklovozíky sú určené pre malých pasažierov, ktorí túžia po adrenalínovej, avšak bezpečnej jazde. Sú vybavené polohovateľným madlom, dajú sa ľahko ovládať a sú komfortné za každých okolností. Ak aj vy premýšľate o cyklovozíku, všímajte si najmä kapacitu osôb, hmotnosť, nosnosť a samozrejme aj rozmery, ktoré by mali byť adekvátne k veku dieťaťa. Súčasťou môže byť aj bezpečnostný pás, parkovacia brzda, nastaviteľná rukoväť, hlavičková opierka či bezpečnostné svetlo, čiže aj tieto doplnkové komponenty treba dôkladne zvážiť a rozhodnúť sa, ktoré určite budete vyžadovať aj vy.

 

You may also like