Home Dobré rady Čo by ste mali vedieť o protipožiarnych dverách?

Čo by ste mali vedieť o protipožiarnych dverách?

by spravca_2020.sk

Tentokrát našu pozornosť zameriame na protipožiarne dvere, spomenieme si ich hlavné prednosti aj oblasť využitia. Nezabudneme tiež spomenúť, čo by ste si pri ich výbere mali všímať a s akými ďalšími druhmi dverí sa možno stretnúť.

Efektívne riešenie nielen pre prípad požiaru

Ak chcete zvýšiť mieru zabezpečenia vašej domácnosti pred násilným vniknutím aj pri vypuknutí požiaru, stavte na maximálne odolné oceľové prípadne drevené bezpečnostné protipožiarne dvere. Tajomstvo ich účinnosti spočíva v integrovanej tepelnej izolácii, ktorá je po istú dobu schopná brániť prenikaniu požiara do ďalších priestorov, čím znižuje riziko šírenia plameňov a tepelného toku do okolia a zároveň vám dáva k dispozícii viac času pre privolanie hasičov a prípadne ďalších záchranných zložiek. Fungovať môžu zároveň ako zvuková izolácia respektíve sa vyznačovať dymotesnosťou.

Čo sa týka dizajnu požiarnych dverí, na výber sú v hladkej lištovej, profilovej, dyhovej, masívnej alebo kazetovej verzii. Štandardne sú využívané v interiéri, pri zvolení vhodnej zárubne s tepelnoizolačným pôsobením sa však uplatnia aj v exteriéri. S protipožiarnymi dverami najvyššej kvality sa stretnete v ponuke spoločnosti Kunaj, ktorej dlhoročné skúsenosti sú zárukou funkčnosti aj atraktívneho prevedenia.

To najlepšie z pestrého sveta dverí

Prvým kontaktom nielen pre obyvateľov danej domácnosti, ale aj prichádzajúcich návštevníkov sú vchodové dvere, v ktorých by sa tak mala bezpečnostná funkcia spájať s tou estetickou. V otázke povrchovej úpravy dverí a ich výsledného vzhľadu je vhodné brať do úvahy architektonický ráz vášho domova, pričom zvoliť sa dajú rustikálne alebo moderné vchodové dvere. Ich jednotlivé modely sa môžu od seba odlišovať v otázke detailov, akými sú kľučky, madlá, závesy alebo kovanie. Záleží tiež len od vašej preferencie, či dáte prednosť celopreskleným, plným prípadne kazetovým vchodovým dverám.

Vo vnútornom priestore vášho domova majú naproti tomu svoje pevné miesto štýlovo pôsobiace interiérové dvere, ktoré obzvlášť vyniknú v dyhovanej verzii z prírodného duba a ich prirodzenú krásu podčiarkne naturálny lak. S dubovými interiérovými dverami bude vaša domácnosť pôsobiť útulnejším a prívetivejším dojmom a budete sa v nej cítiť ešte príjemnejšie ako doteraz.

 

You may also like