Home Dobré rady Inteligentné riešenia pre firmy aj domácnosti

Inteligentné riešenia pre firmy aj domácnosti

by spravca_2020.sk

Pojem inteligentná domácnosť nie je v našom živote už žiadnou novinkou. Väčšina z nás minimálne tuší, ako funguje, a tí technicky zdatnejší a inovatívnejší ju už majú odskúšanú na vlastnej koži. Nedotknúť sa vypínača, a predsa rozsvietiť, vidieť, čo sa doma deje, a pritom byť na míle ďaleko. Toto a ešte oveľa viac nám ponúkajú inteligentné riešenia domácnosti.

SMART HOME – technológie na uľahčenie života

Riešenia inteligentných domácností si pomaly, ale isto nachádzajú svojich fanúšikov aj medzi bežnými ľuďmi. Svojou variabilitou sú prispôsobené tak, že z množstva funkcií a možností si môže vybrať každý to, čo mu momentálne vyhovuje. Pri väčšine funkcií si vystačíme s bežne dostupnými komponentmi, ako sú vypínače či zásuvky. Pokiaľ však chceme mať v domácnosti pod kontrolou naozaj všetko, iste si budeme musieť siahnuť hlbšie do vrecka. A keďže komunikácia jednotlivých prvkov je bezdrôtová, búracie či stavebné úpravy nie sú potrebné. To výrazne skracuje celkový čas montáže a systém je tak plne funkčný už o pár dní.

Inteligentná domácnosť aj vďaka B2B predaju

Medzi zákazníkov firiem venujúcich sa predaju inteligentných riešení patria hlavne veľkoobchodní partneri. B2B partnermi sú e-shopy, mobilní operátori, živnostníci či rôzne firmy, ktoré využívajú inteligentné riešenia pri svojej činnosti. Práve im je zriadený špeciálny B2B portál s individuálnym prístupom k faktúram či objednávkam. Prevádzkovateľ tohto systému, spoločnosť SmarterHOME.sk pre svojich klientov okrem dodávok zabezpečuje aj rôzne školenia, konzultácie či odborné poradenstvo.

Je ťažké v dobe rozmachu informačných technológií zostať mimo diania a len nezainteresovane sledovať, ako sa postupne tieto výdobytky vedy dostávajú do našich domovov, kancelárií a dokonca celých firiem a pracovísk. A aj keď je pravda, že nič z toho bezprostredne k životu nepotrebujeme, tieto vymoženosti nám dokážu uľahčiť a zjednodušiť život. Niežeby sme nedokázali manuálne zapnúť svetlo alebo zísť po schodoch skontrolovať kotol. To všetko by sme iste zvládli. Rozdiel je v tom, že pokiaľ sa inteligentná domácnosť stane súčasťou našich životov, už nikdy na to nebudeme musieť myslieť.

 

You may also like