Home Dobré rady Kokosový olej v kozmetike a kuchyni

Kokosový olej v kozmetike a kuchyni

by spravca_2020.sk
Kokosový olej v kozmetike a kuchyni

Kokosový olej nie je novinkou na pultoch predajní, napriek tomu ho stále veľa ľudí nevyskúšalo. Niektorých odrádza cena a iní neveria jeho blahodarným účinkom. Kokosový olej je však naozaj zázračným prostriedkom, ktorý sa využíva v kuchyni i v kozmetike.

Kokosový olej v kuchyni

Prečo by ste mali začať používať kokosový olej pri varení? Pretože je zdravšou a výživnejšou náhradou podobne ako Umeocot, ktorý odporúčame používať namiesto klasického octu. Kokosový olej sa už roky radí medzi superpotraviny s vysokou výživovou hodnotou. Kokosový olej obsahuje veľké množstvo minerálov a antioxidantov, ktoré ľudské telo potrebuje na boj proti voľným radikálom spôsobujúcim nádorové ochorenia. Olej vyrobený z kokosu obsahuje úplne iné tuky ako klasické oleje. Ide o nasýtené mastné kyseliny, ktoré dokáže telo spracovať veľmi rýchlo. Pre človeka to znamená, že získa potrebnú energiu, ale nepriberie na váhe. Preto je kokosový olej vhodnou alternatívou pre tých z vás, ktorí sa snažia schudnúť. Zároveň by ho vo svojej kuchyni mali využívať ľudia, ktorí trpia na vysoký cholesterol. Olej z kokosu žiadny cholesterol neobsahuje a zasýti telo na dlhú dobu. Výhodou kokosového oleja je i to, že sa pri varení a smažení neprepáli. Kokosový olej pomáha k správne fungujúcemu tráveniu a zmierni zažívacie problémy.

Kokosový olej v kozmetike

V kozmetickom priemysle sa kokosový olej vyrába s rôznymi arómami, čím je zabezpečený príjemný pocit pri jeho aplikácii na vlasy alebo pokožku. Kokosový olej s podmanivými vôňami nájdete na stránkach internetového obchodu naureus. Poďme si teraz povedať, aké zázraky dokáže kokosový olej, ktorý je určený na kozmetické využitie. Tento olej môžete používať namiesto odličovacieho prípravku, ako krém, balzam alebo si ho pridávať do peelingov. Kokosový olej jemne odlíči všetky nečistoty z pleti a zanechá ju jemnú, vláčnu a vyživenú. Výsledkom pravidelného používania kokosového oleja v oblasti očného okolia je zmiernenie prejavov starnutia a vypnutejšia pokožka. Kokosový olej vo forme telového krému upokojí namáhanú kožu, po aplikácii bude pokožka jemná a pružná zároveň. Na odstránenie odumretých buniek na koži môžete do kokosového oleja primiešať kryštálový cukor alebo kávovú usadeninu a spraviť si domáci peeling. Podobný peeling je možné použiť aj na pery. Pocítite okamžitú hydratáciu a jemnosť. Olej z kokosu dokáže hydratovať tiež vlasy vo forme zábalov. Zaujímavé je to, že pomáha hojiť aj ďasná vďaka jeho antibakteriálnym vlastnostiam.

 

 

 

You may also like