Home Dobré rady LED panely – keď hľadáte riešenie osvetlenia nielen do kuchyne

LED panely – keď hľadáte riešenie osvetlenia nielen do kuchyne

by spravca_2020.sk
LED panely – keď hľadáte riešenie osvetlenia nielen do kuchyne

Čo si predstavíte pod pojmom LED panel? Predpokladáme, že asi spôsob, akým sa osvetľujú priemyselné haly alebo administratívne budovy. Máte síce pravdu, ale LED panely už dávno nie sú určené len na uvedené možnosti osvetlenia. Moderné LED panely si nachádzajú svoje miesto tiež pri svietení v domácnostiach. Ide predovšetkým o kuchyne, ale využiť sa dajú aj v iných obytných miestnostiach.

Prečo by ste mali vyskúšať svietenie pomocou LED panelov

LED panely určené na osvetlenie domácností môžeme v zásade rozdeliť do štyroch skupín. Ide o LED panely podhľadové, závesné, prisadené alebo vstavané. Vďaka tomu, že sa dajú na strop upevniť rôznym spôsobom, hodia sa do miestností s vysokým i nízkym stropom. Jediné na čo si musíte dávať pri ich výbere pozor je svetlo, ktoré vyžarujú. Teplé biele svetlo zvoľte ako svietenie do spálne, obývačky alebo do jedálne. Studené biele svetlo je vhodné do pracovného priestoru, napríklad do garáže. Neutrálne biele svetlo je intenzívne a môže byť pri svietení v domácnosti rušivé. Ak si správne vyberiete po dizajnovej stránke a po stránke svietivosti, tak sa dostanete k osvetleniu, ktoré vám prinesie veľa výhod. LED panely šetria miesto, vyzerajú minimalisticky a ideálne osvetlia daný priestor. LED panely sú ako iné LED technológie veľmi úsporné a dokážu ušetriť trištvrte nákladov na energie. Toto osvetlenie vám vydrží dlhé roky a nebude si vyžadovať žiadne zásahy alebo údržbu. Dokázané bolo tiež priaznivé pôsobenie LED panelov na únavu očí.

Ako vyčarovať útulnú atmosféru pomocou LED panelov

LED osvetlenie kuchynskej linky pomocou pásov a panelov je dokonalým spojením. Pod kuchynskú linku môžete nainštalovať podhľadové LED panely alebo bodové osvetlenie. Takéto osvetlenie pôsobí veľmi harmonicky, a preto podhľadové panely využívajú ľudia aj ako riešenie v obývacích izbách so sadrokartónovým zníženým stropom. Závesné LED panely sú perfektnou možnosťou svietenia pre priestory s vysokým stropom. Niektoré modely sa dajú dĺžkovo nastaviť, čím ovplyvníte intenzitu osvetlenia. Možnosťou je taktiež LED panel s diaľkovým ovládaním. Prisadené LED panely vám odporúčame ako osvetlenie na schodiská a chodby. Nech už si vyberiete akýkoľvek LED panel, budete pri jeho využívaní prekvapení tým, ako sa zmenila celá miestnosť. LED panely totiž vyžarujú svetlo v širokom uhle a dotvárajú potrebnú atmosféru v každej domácnosti. Sami sa presvedčte na stránkach internetového obchodu ledprodukt.sk, že možnosti výberu panelov sú naozaj nekonečné.

 

 

You may also like