Home Cestovanie Netradičná dovolenka na snežnom skútri

Netradičná dovolenka na snežnom skútri

by spravca_2020.sk
Netradičná dovolenka na snežnom skútri

Riešite dilemu ísť na zimnú dovolenku s rodinou alebo zostať doma? Nie každého baví lyžovanie, a preto môžu byť dni oddychu na horách nudou. Alebo nemusia. Stačí, aby ste vymenili lyže za vozidlo na lyžiach – za skúter. Jazda na snežnom skútri znamená zábavu na dlhé hodiny.

Dovolenka na lyžiach trochu inak

Snežné skútre nepatria medzi klasické stroje, ktoré nájdete v každej garáži. Podobne sú na tom napríklad štvrokolky. Aj tie slúžia na zábavu a zároveň štvorkolka nie je až tak bežné vozidlo, ktoré by ste denne videli na cestách. Napriek tomu štvorkolky a snežné skútre stále viac fascinujú ľudí v našich končinách. Predovšetkým tých, ktorí milujú adrenalín a svištiaci vzduch okolo uší. Snežný skúter si môžete na horách prenajať na niekoľko hodín alebo aj celý deň. Druhou možnosťou je vybrať sa do zahraničia, kde nie je ničím nezvyčajným kompletná dovolenka strávená na snežnom skútri. Je to realita – naozaj môžete niekoľko dní jazdiť na skútri a spoznávať z jeho sedadla malebné horské oblasti.

Ako to celé prebieha

Počas netradičnej dovolenky na skútri sa využívajú špičkové stroje. Napríklad snežné skútre Lynx, ktoré sa vyrábajú v rôznych modeloch v závislosti od toho, čo dokážu. Niektoré sú určené naozaj len na rýchlu, adrenalínovú jazdu. Iné slúžia na dlhšiu jazdu v neprístupnom teréne alebo dokonca na prácu. Práve preto si organizátori dovoleniek na skútroch vyberajú tieto stroje so všestranným využitím. Počas dovolenky na snežnom skútri prekonáte nejeden závej, kopec alebo terén, o ktorom ste si mysleli, že je iste neprejazdný. Dovolenka na skútri je naozajstným dobrodružstvom a je o prekonávaní samého seba, svojho strachu či psychických bariér. Keďže ste celý deň v teréne, tento typ dovoleniek trvá maximálne tri dni. Cez deň jazdíte po určenej trase a v noci spíte ako domorodci. Nečakajte ubytovanie v luxusných hoteloch. Spať budete v malých domčekoch alebo izbietkach u domácich. Hladní nezostanete, keďže vás domáci privítajú klasickými, miestnymi jedlami a na zahriatie niečím tuhším, tekutým.

Dovolenka je bezpečná

Jazdu na skútri zvládne naozaj každý a na začiatku celého dobrodružstva je pre vás pripravená podrobná inštruktáž. Do rúk sa vám následne dostane snežný skúter a tiež jeho kompletná výbava. Pozor však na oblečenie. To si musíte zabezpečiť sami, ale organizátori vám radi poradia, čo všetko budete potrebovať. Trasa jazdy býva prispôsobená skupinke dovolenkárov. Znamená to, že ak ste starší alebo bude v skupine dáma, nepôjdete do extrémneho terénu. Napriek tomu si z dovolenky odnesiete zážitok na celý život.

 

 

You may also like