Home Dobré rady Pomôžeme vám vybrať strešný box – 5 kľúčových krokov

Pomôžeme vám vybrať strešný box – 5 kľúčových krokov

by spravca_2020.sk
Pomôžeme vám vybrať strešný box - 5 kľúčových krokov

Ak ste pred dovolenkou zistili, že sa vám do auta nezmestia kufre, musíte sa poobzerať po strešnom boxe. Strešný box je investíciou, ktorá výrazne zvýši komfort a kapacitu vášho vozidla. Tieto fakty oceníte hlavne počas rodinných dovoleniek a výletov. Výber strešného boxu nie je komplikovaný, ale treba si dávať pozor na zopár detailov. Predstavujeme vám v 5 krokoch postup výberu a kúpy strešného boxu.

1. Rozmery strešného boxu

Prvým krokom pri výbere strešného boxu je analýza toho, aké sú vaše konkrétne potreby. Premyslite si, čo všetko budete v strešnom boxe prepravovať. Plánujete ho využívať na prepravu zimného športového vybavenia alebo na letné dovolenky s veľkým množstvom batožiny? Rozmery a tvar strešného boxu by mali zodpovedať druhu nákladu, ktorý budete pravidelne prepravovať. Strešné boxy kúpite v rôznych tvaroch a veľkostiach, čo vám zaistí prevážanie akéhokoľvek nákladu ako sú športové kočiare, veľké kufre alebo detské cyklovozíky.

2. Skontrolujte kompatibilitu s vašim vozidlom

Nie každý strešný box sa hodí na každé vozidlo. Pred kúpou strešného boxu si overte, či je kompatibilný s vašim vozidlom. Zamerajte sa na typ a rozmery strechy a tiež na je nosnosť. Väčšina strešných boxov sa upevňuje na priečne strešné nosiče. Ak ich vaše vozidlo nemá, musíte najskôr kúpiť nosiče a nechať ich na strechu nainštalovať.

3. Zvoľte vhodnú kapacitu

Strešné boxy sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, čo sa objemu týka. Pri výbere správnej veľkosti zohľadnite nielen objem nákladu, ale aj aerodynamiku a vplyv na spotrebu paliva. Väčšie boxy môžu spôsobiť väčší odpor vzduchu a zvýšenú spotrebu. Pre bežné rodinné potreby sú ideálne boxy s kapacitou okolo 400 litrov, ktoré ponúkajú dostatok miesta pre batožinu, no nie sú príliš ťažké a ani náročné na montáž.

4. Vyberte správny materiál

Strešné boxy sa vyrábajú z rôznych materiálov, najčastejšie z plastov a z hliníka. Plastové boxy sú ľahšie a lacnejšie, zatiaľ čo hliníkové sú odolnejšie a často aj esteticky príťažlivejšie. Pri výbere materiálu zvážte, ako často a v akých podmienkach budete box používať. Ak plánujete časté používanie a prepravu ťažších vecí, investícia do odolnejšieho materiálu sa vám určite vyplatí.

5. Bezpečnosť a pohodlie pri používaní

Bezpečnosť a pohodlie sú veľmi dôležité faktory pri výbere strešného boxu. Skontrolujte, či box disponuje kvalitným uzamykacím systémom, ktorý ochráni váš náklad pred krádežou. Taktiež venujte pozornosť spôsobu montáže a demontáže boxu – niektoré modely sa montujú expresne rýchlo bez potreby náradia, čo oceníte pri častom používaní. Pohodlie pri otváraní a zatváraní boxu je rovnako dôležité. Otváranie z dvoch strán je najviac praktické.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

You may also like