Home Dobré rady Preliačina na aute nepoteší, ale dá sa rýchlo odstrániť

Preliačina na aute nepoteší, ale dá sa rýchlo odstrániť

by spravca_2020.sk
Preliačina na aute nepoteší, ale dá sa rýchlo odstrániť

Auto považujú mnohí motoristi za člena rodiny. Venujú mu veľa času v podobe údržby a investujú peniaze do doplnkového príslušenstva. Nádherné spolunažívanie môže narušiť poškodenie vozidla, ktoré nedokážete ovplyvniť. Najviac motoristov nahnevá preliačina na aute viditeľná na väčšiu vzdialenosť.

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin

Niektoré preliačiny sa na karosérii zjavia z ničoho nič a nedokážete identifikovať ich pôvod. Iné preliačiny vzniknú vašou nepozornosťou. Tretím dôvodom preliačin na aute bývajú výkyvy počasia. Preliačiny a poškodenia karosérie, o ktorých vzniku nemáte predstavu, sú zväčša výsledkom vandalizmu. Vandalizmus na aute je ťažké preukázať a ešte ťažšie odhaliť vinníka. Čo sa počasia týka, niekedy ani sledovanie predpovede nepomôže, aby ste stihli auto pred búrkou či vetrom schovať. Najmenej predvídateľné je krupobitie. Krupobitie môže prísť s búrkou alebo sa zjaviť samostatne. Stačí zopár kúskov väčších krúp a škody na vozidle sú viditeľné už z diaľky.

Nech už vznikne preliačina na aute akýmkoľvek spôsobom, je možné preliačinu za istých okolností odstrániť lacno, rýchlo a bez viditeľných následkov. Ak nájdete na aute preliačinu, informujte sa na opravy preliačin PDR metódou.

Kedy sa dá preliačina opraviť PDR metódou

Možnosť opravy preliačin PDR metódou nedokážete ako laici odhadnú sami. Preliačina sa vám môže zdať obrovská, ale napriek tomu ju skúsený techniky opraví do pôvodného stavu. Opakom sú preliačiny vyzerajúce nevinne resp. sú malé, ale PDR si s nimi neporadí.

Dôležité je to či bol pri poškodení znehodnotený lak. V prípade, že vidíte v preliačine popukaný lak, nie je možné PDR metódu použiť. Opraviť nie je možné ani preliačiny, ktorých okraje sú ostro ohraničené. V obidvoch situáciách vám pomôže jedine klampiar, ktorý preliačinu zagituje, obrúsi a nalakuje.

Vďaka PDR metóde vyzerajú poškodené autá ako nové

Nevýhodou klampiarsky prác je to, že zásah do vozidla je veľkého rozsahu. Znižuje sa cena vozidla a často nie je možné opraviť preliačinu tak, aby nebola z blízka viditeľná. Vďaka PDR metóde vyzerajú opravené autá ako nové. PDR metóda je založená na používaní nástrojov, ktorými sa preliačiny na karosérii vytiahnu smerom von alebo sa vytlačia z vnútra. Pomalým vytláčaním a vyťahovaním nevnikajú na laku poškodenia a preliačina sa úplne vyrovná. Takto „vyžehlené“ auto vyzerá ako po vyjdení z výrobnej linky.

 

 

 

 

You may also like