Home svet v roku 2020 Snehové reťaze na dodávky. Prečo ich potrebujete?

Snehové reťaze na dodávky. Prečo ich potrebujete?

by spravca_2020.sk
Snehové reťaze na dodávky. Prečo ich potrebujete?

Majitelia menších motorových vozidiel sa obávajú o výkon motora, a preto si v zime do výbavy kupujú snehové reťaze. Bohužiaľ tento trend nie je vidieť u majiteľov SUV alebo u šoférov dodávok. Je to zvláštna situácia, pretože práve dodávky zabezpečujúce služby a servis by sa mali snažiť o to, aby boli pri zákazníkovi vždy načas. To sa však nestane, keď zapadnú do záveja za dedinou alebo dostanú šmyk v horskom priesmyku.

Snehové reťaze by mali mať po ruke všetci šoféri

Vlastníte dopravnú spoločnosť, venujete sa kuriérskym službám alebo rozvážate tovar do obchodov? V uvedených službách je čas vzácnejší ako zlato. Stačí, aby ste prišli zopárkrát neskoro a vaše dlhé roky budované dobré meno stratí lesk. Plne naložené nákladné vozidlo je pri výjazde do zľadovateného kopca takmer neovládateľné. Znamená to, že vám hrozí odstavenie na krajnici na niekoľko hodín. Podobné je to počas jazdy mimo mesta. V zime sú častým javom zaviate cesty medzi obcami, ktoré sú odhrnuté ako posledné.

Opäť sa môže stať, že jeden jediný šmyk pošle vaše vozidlo do priekopy. Všetci šoféri by mali mať vždy po ruke snehové reťaze. Nielen malé vozidlá sa v zime na snehom pokrytej ceste horšie ovládajú. Preto sú reťaze na SUV 4×4, reťaze na autobusy alebo reťaze na dodávky rovnako dôležitou pomôckou ako tie, ktoré využívajú majitelia slabších osobných vozidiel.

Kovové reťaze na dodávky nie sú najlacnejšie. Existuje ich perfektná alternatíva

Kvalitné kovové snehové reťaze vás môžu vyjsť aj niekoľko stoviek eur. Samozrejme, že takéto oceľové reťaze sú nielen veľmi účinné, bezpečné, ale tiež vydržia roky. Robustné oká zvyšujú trakciu ťažších dodávok na snehu i na ľade. Lenže, ak vlastníte niekoľko dodávok, tak by vás reťaze na všetky vozidlá vyšli na tisíce eur. Našťastie existuje alternatíva v podobne textilných reťazí. Tieto snehové reťaze nie sú o nič menej účinnejšie ako kovové, a ak nejazdia vaše vozidlá často do hôr, tak vám budú na bežnú prevádzku stačiť. V prípade nutnosti ich nasadenia nezaberie inštalácia reťazí viac ako 10 minút, čo je počas rozvozu dôležitý faktor. Pozor na značku textilných reťazí.

Odporúčame vám nórskeho výrobcu AutoSock, ktorý si dal záležať na vytvorení jedinečnej technológie GripTech®. Povrch reťazí sa po navlhnutí stáva tak priľnavý, že drží aj na tom najklzkejšom ľade. S reťazami AutoSock sa jazdí bez problémov a bez hluku, ktoré narobia kovové reťaze. Po zložení sú AutoSock veľmi skladné a jednoducho sa udržiavajú.

 

 

You may also like