Home Cestovanie Toto sú 3 najlepšie odolné pneumatiky pre úžitkové vozidlá

Toto sú 3 najlepšie odolné pneumatiky pre úžitkové vozidlá

by spravca_2020.sk
Toto sú 3 najlepšie odolné pneumatiky pre úžitkové vozidlá

Kľúčovou zložkou výkonného SUV, ktorý vám môže pomôcť pri navigácii cez najmokrejšie dažďové pralesy po najrušnejšie cesty, je sada pneumatík špecifických pre SUV. Čokoľvek menej vás môže nechať na cestách s problémom. Ak vlastníte SUV, pozrite si tieto 3 najlepšie pneumatiky, ktoré zaručujú udržanie vášho SUV v prevádzke na optimálnej úrovni.

  1. Bridgestone Dueler H/L Alenza Plus

Sú to elegantné celosezónne pneumatiky navrhnuté na celoročnú trakciu a zvýšenie palivovej účinnosti. Udržiavajú trakciu v drsných poveternostných podmienkach a ponúkajú hladký a pohodlný život. Ich životnosť sa môže predĺžiť až na viac ako 128 000 kilometrov. Treba sa však pripraviť, že nejde o najlepšie zimné pneumatiky, nakoľko majú obmedzený ťah v hlbokom snehu a slabé brzdenie na ľade.

  1. Goodyear Assurance CS Fuel Max

Celoročné pneumatiky s úsporou paliva a test zimných pneumatík preukázal, že poskytujú celoročnú trakciu v suchých, mokrých a ľahkých snehových podmienkach. Sú cenovo dostupné a majú skvelú mokrú trakciu s možnosťou dlhodobého nosenia. Majú nízky valivý odpor pre zlepšenie spotreby paliva a podporujú hladkú a pohodlnú jazdu. Nevýhodou je menej ako priemerná zimná trakcia. Výkon klesá po 48 000 km a  nie sú vhodné pre jazdu v teréne.

  1. Pirelli Scorpion Verde All-Season Plus

Ide o ekologické celosezónne pneumatiky navrhnuté tak, aby poskytovali viac km/l a najlepšiu trakciu v suchých, mokrých a zimných podmienkach. Vedú k nižšej spotrebe paliva a znižujú emisie uhlíka. Sú tiché na ceste a sú skvelé počas jazdy na suchej ceste. Sú vhodné pre SUV, ako aj crossovery. Nie sú však najpohodlnejšie a označenie pneumatík obsahuje, že majú krátku životnosť dezénu. Môžu spôsobiť trasenie po 32 000 km.

Prečo si kúpiť najlepšie pneumatiky?

Zlepšený výkon 

Kvalita vašich pneumatík určuje vašu brzdnú dráhu, ako dobre zvládnete zákrutu a čas zastavenia v prípade núdze. Staré pneumatiky majú opotrebované dezény, ktoré sú klzké a často zaberajú príliš dlho, aby sa zastavili pri brzdení. Je lepšie ich nahradiť novou sadov pneumatík zameraných na výkon, ktoré sa ľahšie ovládajú a dostatočne rýchlo zabrzdia, aby sa predišlo nehodám.

Zvýšená bezpečnosť

V závislosti od stupňa opotrebenia behúňa bude vaše úžitkové vozidlo odpružené najmenej počas ďalších 80 000 kilometrov svojej životnosti. Môžete minúť veľa peňazí za nahradenie celej sady, ale je to malá cena, ktorú musíte zaplatiť, aby ste zachovali bezpečnosť.

Celoročná trakcia

Väčšina pneumatík SUV je navrhnutá tak, aby udržiavali maximálny kontakt so zemou, najmä v situáciách s vysokou rýchlosťou. Nie všetky pneumatiky si však môžu zachovať rovnaký výkon počas všetkých 4 sezón. Preto potrebujete dve sady pneumatík: terénne pneumatiky na zlepšenie letného výkonu a pneumatiky na blato alebo sneh na zlepšenie trakcie na uvoľnených povrchoch.

 

 

You may also like