Home Dobré rady Vieme, čím natrieť drevo, aby vám vydržalo dlhé roky

Vieme, čím natrieť drevo, aby vám vydržalo dlhé roky

by spravca_2020.sk
Vieme, čím natrieť drevo, aby vám vydržalo dlhé roky

Drevené výrobky sú nielen krásne, ale aj veľmi obľúbené. Keďže ide o prírodný materiál, po nejakom čase začnú strácať svoj vzhľad, ale aj kvalitu. Našťastie existuje riešenie, ktoré predĺži jeho životnosť a pomocou neho budú terasy, lavičky alebo aj záhradné domčeky vyzerať ako nové.

Správna ochrana je viac než dôležitá

Ak chceme, aby nám výrobky z dreva vydržali čo najdlhšie, musíme im dopriať starostlivosť, akú vyžadujú. Ide predovšetkým o správnu ochranu, pomocou ktorej spomalíme jeho starnutie a predĺžime životnosť. Inak sa ale treba starať o drevo umiestnené v interiéri, a úplne inak o tom, čo odoláva vplyvom počasia. Drevo sa dá ošetrovať a skrášľovať rôznymi prípravkami ako je napríklad lazúra, olej, farba alebo lak na drevo. V prípade, že sa pustíte do natierania predmetu, ktorý ste už raz ošetrovali, treba sa poučiť z vlastných chýb.

Predtým, ako sa do starostlivosti o drevo pustíte si treba ujasniť, pred čím ho je potrebné chrániť. Ploty alebo záhradné domčeky najviac ničí počasie, no pri dekoráciách môžu byť hlavným problémom škodcovia, huby alebo hmyz. Treba zvoliť správne riešenie, inak sa budete musieť o drevo starať viac, ako vás bude baviť. Natieraním drevo nielen chránime, ale zabraňujeme aj jeho šednutiu a zmenám farby.

Pri exteriérových predmetoch je dôležitý jed

Nikto nechce, aby sa jeho drevo stalo bydliskom pre huby alebo hmyz. Dobrým krokom je preto použiť jed, ktorý nemusí byť silný a ani škodlivý pre človeka. Použiť by ste ho mali pred ďalším náterom, ktorý vykonáte lakom, olejom, farbou alebo lazúrou. Hoci sa dosť podobá záhradkárskym postrekom, jeho výhodou je, že nezapácha. Klasické napúštadlo dreva je bezfarebné a pri použití budete mať pocit, ako keby ste pracovali s vodou pomiešanou so saponátom. Naniesť ho môžete štetcom alebo valčekom, čo je nielen komfortné, ale aj jednoduché.

Natreté drevo nebude nijako zapáchať a po vyschnutí bude vzhľadovo úplne rovnaké, ako predtým. Rozdiel bude len v tom, že po dlhú dobu dokáže odolávať zavlhnutiu, hubám a hmyzu. Rôzne výrobky na ochranu a skrášľovanie dreva nájdete na bugy.sk. Môžete si ich odtiaľ objednať pohodlne priamo z domu bez toho, aby ste strácali čas navštevovaním predajní. Okrem toho u tohto predajcu nájdete nielen sortiment spojený so starostlivosťou o drevo akým je napríklad moridlo na drevo, ale aj drogériu, online kozmetiku a množstvo iných zaujímavých výrobkov.

You may also like