Home Dobré rady Všade samé pneumatiky…

Všade samé pneumatiky…

by spravca_2020.sk

Ako si vybrať pneumatiky tak, aby sme ich kúpu neskôr neoľutovali? Je to jednoduché, stačí vyberať s prehľadom a najlepšie u predajcu, ktorý vám v tejto oblasti dokáže odborne poradiť. Na Pneueshop.sk sa môžete spoľahnúť.

Pneu na osobné autá i SUV

Prvým krokom pri kúpe pneumatík je poznať parametre svojho vozidla. Tie sú detailne špecifikované v technickom preukaze, a preto otázku, aký typ pneumatík si zadovážiť, rýchlo vyriešime. Po ujasnení finančného limitu si už stačí vybrať len pneumatiky na konkrétne ročné obdobie. Všetky štyri naraz, alebo najskôr dve predné, neskôr dve zadné. To je jedno, hlavné je dodržiavať predpisy, aby nás za našu nevedomosť v uliciach nepokutovali. Pneumatiky je vhodné nakupovať podľa recenzií nezávislých motoristických testov alebo aj podľa odporúčaní skúsených šoférov. Ten, čo jazdí denne a za rozmanitých podmienok, vie lepšie opísať vlastnosti pneumatík ako ten, ktorý auto vyťahuje len na cestu do práce či do obchodu. Výhoda nákupu pneumatík na e-shope? Gumy sú prehľadne usporiadané do kategórií podľa typu vozidla, ale viete ich nakupovať aj podľa obľúbenosti alebo ceny. V prípade pochybností máte navyše možnosť kontaktovať predajcu, s ktorým zaiste prídete na spoločnú reč.

Pravidelná kontrola dezénu pneumatík

Skúsenosti vodičov hovoria o tom, že pneumatiky je najlepšie meniť približne každé štyri roky. Je to doba, za ktorú sa ich dezén znehodnotí natoľko, že už pneumatiky nie sú vhodné na jazdu. Dávajte si pozor, na čom jazdíte. Gumy prezúvajte podľa odporúčaní, či ide o počasie, alebo opotrebenie dezénu. Kvalitné pneumatiky vás podržia, či musíte náhle odbočiť, zabrzdiť, alebo ste sa stretli s klzkou vozovkou. Ani tie najlepšie šoférske schopnosti vám negarantujú bezpečnú jazdu. Pneumatiky okrem toho, že si rozumejú s vozovkou, majú podiel aj na spotrebe paliva alebo hlučnosti jazdy. Investovať 200 a viac eur na 4 roky pohodlnej a bezpečnej jazdy za to stojí…

You may also like