Home svet v roku 2020 5 spôsobov, ako využiť snehové reťaze

5 spôsobov, ako využiť snehové reťaze

by spravca_2020.sk
5 spôsobov, ako využiť snehové reťaze

Snehové reťaze niektorí motoristi nikdy nevideli. Existujú dokonca motoristi, ktorí ani nevedia, čo sú snehové reťaze. A na záver tu máme motoristov využívajúcich snehové reťaze denne. Ak ste si mysleli, že reťaze využijete len v horách na zasnežených cestách, ste na omyle.

1. Prejazd hôr po zasnežených cestách

Prvým spôsobom, ako využiť snehové reťaze, je klasické jazdenie v horách. Vo väčšine európskych krajín musíte snehové reťaze nasadiť na minimálne hnaciu nápravu tam, kde to prikazuje dopravné značenie. Na neodhrnutých cestách sa nepokúšajte za príkazovou značkou s vozidlom bez reťazí prejsť. Zapadnete na krajnici, nevyjdete do kopca alebo skončíte v priekope. Ak vás prichytí polícia, zaplatíte mastnú pokutu.

2. Výjazd z parkoviska

Celonočné sneženie a vaše vozidlo na vonkajšom parkovisku v kope snehu. Takýto pohľad nepoteší žiadneho motoristu. Navyše sa často stáva, že odhŕňacie vozidlá nejakú tú dávku snehu na váš automobil pridajú. V tomto prípade máte problém auto pod snehom nájsť. Začne sa úmorné vyslobodzovanie vozidla lopatou a následné pokusy o výjazd zo záveja. Na scénu nastupujú snehové reťaze, ktoré zvýšia trakciu kolies a závej prekonajú.

3. Prejazd ciest mimo miest

Snehové reťaze môžete použiť všade, kde to uznáte za vhodné. Nebojte sa ich nasadiť na kolesá mimo miest. Z polí sa sneh priam valí na cestu a počas silného vetra sa záveje javia neprekonateľné. Aj takéto záveje je možné prekonať, keď na hnaciu nápravu nasadíte snehové reťaze. Pozor na to, že s reťazami je možné jazdiť maximálnou rýchlosťou 50 km/h. Po nasadení sa môže zblázniť snímač tlaku pneumatík a iné elektronické zariadenia vo vozidle.

4. Dobrodružná jazda na poľovačku

Snehové reťaze je možné použiť aj mimo ciest. Napríklad počas jazdy na poľovačku. Reťaze sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. Treba si len všímať označenie pneumatík a podľa veľkosti pneu kúpiť snehové reťaze. Bez problémov zoženiete reťaze na SUV 4×4, nákladné vozidlá či iné väčšie mechanizmy. S reťazami sa nemusíte obávať, že v lese zapadnete do snehu a bahna.

5. Poľnohospodárske práce

Snehové reťaze vo veľkom využívajú poľnohospodári. Nasadia ich na traktor a nemusia sa obávať, že by ťažká technika nevyšla do prudkého kopca. Akokoľvek veľké vozidlo s nasadenými reťazami bez zaváhania prejde cez sneh, bahno, štrk i piesok.

 

You may also like