Home Dobré rady 7 + 1 dôvodov, prečo v horách nosiť turistickú obuv

7 + 1 dôvodov, prečo v horách nosiť turistickú obuv

by spravca_2020.sk
7 + 1 dôvodov, prečo v horách nosiť turistickú obuv

Čo si obúvate na prechádzky a túry do mesta? Veľa ľudí by odpovedalo jednoznačne – tenisky. Nosiť tenisky do hôr nie je veľmi dobrý nápad. Ide síce o športovú obuv, ale nie určenú na vysokohorské túry. Do hôr patria jedine a len turistické topánky. Prečo? Minimálne pre nasledujúcich 7 + 1 dôvodov.

1. Pohodlie pri každom kroku

Turistická obuv je ušitá takým spôsobom, aby poskytovala pohodlie chodidlu na rovine, pri stúpaní i zostupe z kopca. Ani po hodinách chôdze nebudete cítiť únavu nôh a chodidlá budú ako v bavlnke. Vďaka topánkam do hôr si môžete dopriať celodenné túry bez obáv, že výstup vzdáte v polovici.

2. Žiadne spotené chodidlá

Počas leta je i v lese horúco, čo vedie v teniskách k tomu, že sa chodidlá spotia. Šmykľavé vnútro je nepríjemné a spôsobuje šúchanie kože o stielku. Výslednom sú pľuzgiere. Turistické topánky sú priedušné a odvádzajú vlhkosť.

3. Zdolajú každý terén

Turistické topánky zdolajú každý terén bez rizika poranenia chodidla. Tenisky sa môžu na ostrej skale alebo na vetvičke pretrhnúť. Pánska a dámska turistická obuv má pevnú podrážku i zvršok. Pozor však na to, že do extrémneho terénu je nutné kúpiť špeciálnu obuv s vyšším strihom a spevnenou prednou i zadnou časťou.

4. Pevnosť členkov

Jedným z najčastejších zranení v horách je vyvrtnutie členku. Turistické topánky poskytujú oporu nielen chodidlu, ale tiež členkom. Na náročnejšie výstupy kúpte obuv s vyšším strihom, ktorý bude oporou pre členky a lýtka.

5. Žiadne šmýkanie

Obuv do hôr má podošvu upravenú tak, aby sa nešmýkala ani na klzkom povrchu. Drážky podošvy odvádzajú vodu smerom von a okraje priľnú k teréne. Pokojne sa vyberte na prechádzku do lesa aj po jarnom daždi.

6. Ochrana kĺbov

Turistické topánky sú perfektne odpružené, čím chránia kĺby. Odpruženie je zabezpečené viacerými vrstvami podošvy a mäkkou stielkou.

7. Do každého počasia

Trekingové topánky sú vhodné do každého počasia. V lete nepocítite vysoké teploty a na jeseň sa nemusíte obávať dažďov. Špeciálna membrána je vodeodolná.

8. Štýlový vzhľad

Turistickú obuv je možné kúpiť v rôznom strihu, farebnom prevedení a s módnymi detailmi. Vyberie si vskutku každý a niektoré modely turistických topánok sú tak štýlové, že ich môžete nosiť aj na prechádzky do mesta.

 

 

 

 

You may also like