Home svet v roku 2020 Ako vybrať vchodové dvere do domu, ktoré nedajú zlodejom šancu?

Ako vybrať vchodové dvere do domu, ktoré nedajú zlodejom šancu?

by spravca_2020.sk
Ako vybrať vchodové dvere do domu, ktoré nedajú zlodejom šancu?

Hľadáte nové vchodové dvere pre váš dom? Drevené, plastové, hliníkové, so sklom či bez, na trhu je široká ponuka rôznych materiálových a dizajnových prevedení vchodových dverí. Aby ste sa však za nimi cítili bezpečne a ničím nerušení, mali by ste pri ich výbere zvážiť oveľa viac ako len vzhľad a použité materiály.

Bezpečnostné vchodové dvere predstavujú základnú ochranu každého rodinného domu, preto by ste ich výberu mali venovať dostatok pozornosti. Poradíme vám, na čo sa zamerať, aby zlodeji u vás doma nemali šancu.

Ako vybrať bezpečnostné vchodové dvere

Kvalitné vchodové dvere by mali byť vyrobené z odolného materiálu, ktorý zvládne rôzne poveternostné podmienky aj nástroje nezvaných návštevníkov. Informujte sa o bezpečnostnej triede, ktorú dvere spĺňajú.

Bezpečnosť vchodových dverí zvyšujú prvky ako viacbodový zámok alebo prekrytie krídla. Keďže vchodové dvere predstavujú premostenie medzi interiérom a exteriérom, dôležité sú aj ich izolačné vlastnosti.

Hliníkové vchodové dvere spájajú dizajn s funkčnosťou. Sú dostupné v rôznych variantoch a farbách. Hliník je veľmi pevný, 100 % recyklovateľný materiál s dlhou životnosťou, ktorý zvládne priame slnko aj silný dážď.

Nevyžaduje špeciálnu údržbu. Hliníkové vchodové dvere sú pre svoje tepelno-izolačné vlastnosti vyhľadávaným riešením aj pre nízkoenergetické domy.

Plastové vchodové dvere sú v súčasnosti prvou voľbou mnohých domácností. Ich cena je nižšia ako cena hliníkových dverí, rovnako tak však i odolnosť. Vyžadujú pravidelný servis a údržbu po každej zime.

Vplyvom mrazov alebo vyšších teplôt sa najmä lacnejšie plastové vchodové dvere často rozpínajú a vzniká riziko problémov s doliehaním a tesnením dverí, niekedy až problémov so zamykaním.

Len dvere nestačia, dôležitá je aj montáž

Vybrať bezpečnostné vchodové dvere je len prvý krok na ceste k ochrane vašej domácnosti. Rovnako dôležitá ako samotné vchodové dvere je aj ich odborná montáž, ktorá okrem bezpečnosti ovplyvňuje aj izoláciu či otváranie dverí.

3 tipy, ako rozpoznať odborného predajcu bezpečnostných vchodových dverí

  • Len krajina nie je postačujúci údaj. Pýtajte sa, kto dvere vyrobil. Profesionálny predajca vie, odkiaľ bezpečnostné vchodové dvere nakupuje a nehanbí sa to povedať.
  • Bezpečnostná trieda je dôležitá. Profesionálny predajca vám vysvetlí výhody aj rozdiely medzi všetkými bezpečnostnými vchodovými dverami, ktoré má v ponuke.
  • Nízka cena? Zbystrite. Ak je cena príliš nízka, niečo asi nebude v poriadku. Naozaj kvalitné bezpečnostné vchodové dvere obsahujú rôzne prvky, ktoré určujú ich výslednú cenu. Aby vás neprekvapila faktúra, žiadajte kompletnú cenovú ponuku za všetky bezpečnostné prvky aj montáž.

Moderné bezpečnostné vchodové dvere pre váš nový domov nájdete na www.ekoprofil.sk

 

 

You may also like