Home svet v roku 2020 Pobaľte svoje deti do perfektného kufra

Pobaľte svoje deti do perfektného kufra

by spravca_2020.sk
Pobaľte svoje deti do perfektného kufra

Prázdniny, letné dovolenky, ale aj aj víkendové pobyty u starých rodičov si vyžadujú ten správny detský kufor. Poradíme vám, na čo sa pri výbere kufra pre deti zamerať, aby sa doň zmestili všetky detské poklady a zároveň sa dobre nosil.

Kufor pre malých cestovateľov

Koľkokrát naše deti balíme na prázdniny k babke, na školský výlet alebo rodinnú dovolenku? Tiež im ľutujete dávať svoj vlastný kufor, aby ho nezničili alebo sa netrápili s jeho veľkosťou? Premýšľate správne.

Dieťa potrebuje kufor prispôsobený jeho schopnostiam a veľkosti. Keď sa kufor naplní, malo by byť schopné si ho odniesť aspoň k autu. Či ho tam potiahne na praktických kolieskach, alebo ho ponesie v ruke, nemalo by to byť opačne – kufor nesmie niesť vášho drobca.

Detský kufor na kolieskach má optimálnu veľkosť i hmotnosť, a keďže kolieska sú pogumované, kufor sa dobre ťahá po rôznych povrchoch, aj po klzkých podlahách.

Hravý detský dizajn

Od detského kufra neočakávame len kompaktné rozmery a optimálnu hmotnosť, ale takisto svieže farby a veselé detské motívy. Základ je, aby bolo s kufrom spokojné aj samotné dieťa.

Ak bude mať jeho obľúbenú farbu či obrázky, určite si bude svoj kufrík hrdo niesť. Čím pestrejšie je kufor pre deti sfarbený, tým viditeľnejšie bude vaše dieťa na cestách. Vzory majú tiež tú úžasnú vlastnosť, že nedajú šancu nečistotám, aby vynikli.

Kufor nemusí mať klasický tvar, obľúbené sú kufre v tvare zvieratiek či kufre, ktoré poslúžia i ako odrážadlá. Fantastická vychytávka, ak už dieťatko na výlete nevládze.

Odolné a ľahko udržiavateľné

Vieme, ako naše deti zaobchádzajú s predmetmi rôzneho druhu. Keď im čosi napadne, pohodia vec na zem a idú si za svojím cieľom. Podobne môže dopadnúť aj nový detský kufor. Kdekoľvek ho môžu pohodiť, čím sa kladú na kufor ešte vyššie nároky.

Musí byť odolný voči nárazom, škrabancom a výhodou je, ak sa dá ľahko očistiť. Je veľmi pravdepodobné, že keď sa kufor vašim deťom zapáči, budú ho chcieť využívať aj pri hraní, preto je vhodné myslieť na jeho odolnosť aj v tomto smere. Vhodné sú plastové ABS kufre, ktoré sú dostupné aj ako detské kufre na kolieskach.

Úložisko pre každé tajomstvo

Deti sú zberatelia. Koľkokrát si len z obyčajnej prechádzky mestom odnesiete domov plné vrecká kamienkov, listov alebo iných drahocenností?

Pre dieťa však majú veľký význam. Kufor pre deti by mal byť schopný poskytnúť miesto nielen oblečeniu a obľúbeným hračkám, ale mal by obsahovať rôzne priehradky, kde si dieťa môže schovať všetky dovolenkové poklady alebo možno aj predmety, ktoré ste mu na dovolenku zakázali zobrať. Bez mojkáčika totiž ani lietadlo neodletí! 😊

 

zdroj: freepik

 

 

 

 

 

You may also like