Home svet v roku 2020 Čo mi uľahčilo prvé mesiace podnikania

Čo mi uľahčilo prvé mesiace podnikania

by spravca_2020.sk
Čo mi uľahčilo prvé mesiace podnikania

Žena mi už dlhé roky hovorila, že moje schopnosti domáceho majstra by som mal zhodnotiť. Je pravda, že práca mi nesmrdí a dokážem takmer všetko opraviť. Prakticky sám s rodinou som postavil náš vysnený rodinný domček. Stále chodím pomáhať kamarátom pri stavbe alebo rekonštrukcii. Minulý rok som sa napokon rozhodol pre podnikanie. Podelím sa s vami o tipy, ktoré mi uľahčili prvé mesiace podnikania.

Keď chcete rásť, založte si eseročku

Nad živnosťou som ani neuvažoval. Mám veľké plány a už pred začiatkom podnikania som mal niekoľko objednávok. Stavebnú firmu som si založil s partiou šikovných ľudí, takže aj kvôli zamestnancom  prichádzalo do úvahy len založenie s.r.o.. Nemám rád papierovačky, ktorým sa dá vyhnúť pri zakladaní eseročky jedine tak, že sa obrátite na firmu. Ja som natrafil na spoločnosť, kde založenie s.r.o. nestálo ani dve stovky. Prístup firmy bol na jednotku, všetko mi vysvetlili a komunikovali sme len cez email a telefón. Vybavili za mňa kompletnú administratívu rýchlo a bez nervov. Na zápis do obchodného registra som musel čakať 3 týždne, no existuje aj možnosť expresného podnikania. Stačí, aby ste od firmy kúpili založenú ready made s.r.o.. Po kúpe je možné začať podnikať ihneď.

Moja rada znie: Obetujte pár eur a radšej sa venujte pri zakladaní s.r.o. tvorbe podnikateľského plánu, zháňaniu práce a rodine.

Keď chcete budovať imidž, zaplaťte si virtuálne sídlo

Denne sa stretávam s dodávateľmi, novými zákazníkmi, potenciálnymi zamestnancami a zástupcami firiem. Zo začiatku som váhal medzi prenájmom kancelárie a obetovaním jednej miestnosti v našom dome pre pracovňu. Napokon som sa rozhodol pre lacnú a efektnú možnosť, kde pracovať a prijímať návštevy. Elegantne som túto situáciu vyriešil prenájmom virtuálneho sídla a kancelárie. Adresu sídla mám uvedenú aj v obchodnom registri. Kancelárske priestory využívam len kedy ja chcem a ako dlho chcem. Nemusel som hľadať kanceláriu na prenájom, nemusím platiť celomesačný či celoročný nájom, nemusím kupovať nábytok ani iné zariadenie. Vo virtuálnej kancelárii mám k dispozícii luxusne zariadené miestnosti vrátane konferenčnej sály.

Moja rada znie: Vykašlite sa na drahé prenájmy kancelárskych priestorov a prenajmi si virtuálnu kanceláriu.

Keď chcete mať o sto starostí menej, nájdite si virtuálnu asistentku

Do tretice som sa rozhodol pre ďalšiu virtuálno nevirtuálnu službu, a to vo forme asistentky. Našiel som super babu, s ktorou sa stretnem raz do týždňa a zvyšné dni sme v kontakte telefonicky. Dievča je jazykovo zdatné, perfektne ovláda prácu s počítačom a má vysoké komunikačné schopnosti. Vybaví za mňa korešpondenciu, stará sa o môj pracovný harmonogram a vytvára dokonalý imidž mojej firmy.

Moja rada znie: Investujte do kvalitných ľudí a peniaze sa vám viacnásobne vrátia.

 

 

You may also like